Autimatyczne wgranie programów przy instalacji Windowsa

Witam, ostatnio się zastanawiałem czy mogła by być możliwość aby automatycznie po wgraniu systemu (xp/7) już od razu było wgrane część programów. Jeżeli jest taka możliwość proszę o wytłumaczenie lub link do instrukcji :slight_smile:

Pozdrawiam.

nLine / vLite @ google :slight_smile:

Chciałbym również napomnieć że po integracji programów prze vLite należy sprawdzić proces instalacji na wirtualnej maszynie bo niektóre programy mogą wykrzaczyć.

To jest program? Czy jest wogóle taki na przykład program dodający programy do systemu ? :roll:

Do 7 używasz vLite. Tak jest to program, a jego zadaniem jest tworzenie instalacji nienadzorowanej systemu Windows, a jedną z jego funkcji jest integracja “instalek” innych programów. Plikiem wyjściowym jest *.iso który nagrywasz, a potem instalując z niej system nie musisz robić konkretnie nic bo wszystko będzie na swoim miejscu już zainstalowane i gotowe do użycia.

Okej dziękuję bardzo o takie coś właśnie mi chodziło. Już pobieram :slight_smile:

Albo - chyba bardziej skomplikowanie - DISM integracja-poprawek-plytka-windows-t488572.html?hilit=dism#p3077931

http://www.windowsnetworking.com/articl … Part2.html

Na pewno da się w MDT, ale nie wiem czy w domowych warunkach to zrobisz. http://itgeeks.pl/instalacja-i-konfigur … lkit-2012/ http://technet.microsoft.com/pl-pl/vide … rnych–lti

Możesz też zrobić jeszcze innym sposobem.

Po zainstalowaniu systemu i potrzebnych programów wykonujesz backup partycji programem typu Acronis True Image Home lub Paragon Backup & Recovery , lub innym z kategorii

http://www.dobreprogramy.pl/Archiwizacja-danych,Kategoria,Windows,27.html

Dodane 10.07.2012 (Wt) 21:15

Tego nie proponuj.Można mieć kłopoty typu “kradzież tożsamości” itd

Tak Paragon Backup & Recovery 2012 Free dałby radę. Efekt byłby identyczny. Ale gdy przygotuje się instalację nienadzorowaną jest spore zadowolenie.

Jak działa Paragon Backup & Recovery 2012 Free? Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona albo po prostu uruchamiasz Paragona gdy działa Windows, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów np. uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii. Albo wbudowany w Windows mechanizm kopii zapasowych http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … nd-restore (więcej w Google, hasło typu “kopie zapasowe Windows 7”).

Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html

Instrukcja w pliku PDF http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html