Autimatyczne wgranie programów przy instalacji Windowsa


(Krzysiek375) #1

Witam, ostatnio się zastanawiałem czy mogła by być możliwość aby automatycznie po wgraniu systemu (xp/7) już od razu było wgrane część programów. Jeżeli jest taka możliwość proszę o wytłumaczenie lub link do instrukcji :slight_smile:

Pozdrawiam.


(Drobok) #2

nLine / vLite @ google :slight_smile:


(Dimm Dna) #3

Chciałbym również napomnieć że po integracji programów prze vLite należy sprawdzić proces instalacji na wirtualnej maszynie bo niektóre programy mogą wykrzaczyć.


(Krzysiek375) #4

To jest program? Czy jest wogóle taki na przykład program dodający programy do systemu ? :roll:


(Dimm Dna) #5

Do 7 używasz vLite. Tak jest to program, a jego zadaniem jest tworzenie instalacji nienadzorowanej systemu Windows, a jedną z jego funkcji jest integracja “instalek” innych programów. Plikiem wyjściowym jest *.iso który nagrywasz, a potem instalując z niej system nie musisz robić konkretnie nic bo wszystko będzie na swoim miejscu już zainstalowane i gotowe do użycia.


(Krzysiek375) #6

Okej dziękuję bardzo o takie coś właśnie mi chodziło. Już pobieram :slight_smile:


(adam9870) #7

Albo - chyba bardziej skomplikowanie - DISM integracja-poprawek-plytka-windows-t488572.html?hilit=dism#p3077931

http://www.windowsnetworking.com/articl … Part2.html

Na pewno da się w MDT, ale nie wiem czy w domowych warunkach to zrobisz. http://itgeeks.pl/instalacja-i-konfigur … lkit-2012/ http://technet.microsoft.com/pl-pl/vide … rnych–lti


(eddie71) #8

Możesz też zrobić jeszcze innym sposobem.

Po zainstalowaniu systemu i potrzebnych programów wykonujesz backup partycji programem typu Acronis True Image Home lub Paragon Backup & Recovery , lub innym z kategorii

http://www.dobreprogramy.pl/Archiwizacja-danych,Kategoria,Windows,27.html

Dodane 10.07.2012 (Wt) 21:15

Tego nie proponuj.Można mieć kłopoty typu “kradzież tożsamości” itd


(adam9870) #9

Tak Paragon Backup & Recovery 2012 Free dałby radę. Efekt byłby identyczny. Ale gdy przygotuje się instalację nienadzorowaną jest spore zadowolenie.

Jak działa Paragon Backup & Recovery 2012 Free? Przykładowo instalujesz i konfigurujesz system, uruchamiasz komputer z płyty Paragona albo po prostu uruchamiasz Paragona gdy działa Windows, tworzysz obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów np. uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możesz zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe masz) i w razie gdyby system padł, to uruchamiasz komputer z płyty Paragona i odtwarzasz obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robisz obraz raz i zapominasz do czasu awarii. Albo wbudowany w Windows mechanizm kopii zapasowych http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … nd-restore (więcej w Google, hasło typu “kopie zapasowe Windows 7”).

Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html

Instrukcja w pliku PDF http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 … cjaparagon Program do odczytu instrukcji http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade … 11539.html lub http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade … 14318.html