Auto instalowanie programów na innej partycji niż systemowa

Witam. Mam Vistę Home Premium 64bit

Jest ona zainstalowana na partycji C. Chciałbym żeby wszystkie programy instalowały się automatycznie na partycji D: a nie tak jak do tej pory na systemowej (C:). Na partycji C: chcę mieć tylko Windowsa i nic więcej… obecnie mam zajęte ponad 50GB na partycji systemowej, mimo że przy instalacji zawsze zmieniam C: na D:. Niektóre instalacje po prostu nie pozwalają na zmianę partycji.

Dodatkowe pytanie: Chcę zainstalować na C: Vistę, na D: XP, Wszystkie inne programy na E:. Czy jeżeli zainstaluje coś pod Vistą, to czy pod XP będzie to działać ?

To jest dobry trik pozwalający odseparować instalacje od partycji C co zmniejszy zamieszanie i pozwoli na łatwiejszy “format Program files”. Poniższy tweak sprawdza się w 90% gdyż niektóre instalacje nie sprawdzają wymienionych niżej zapisów rejestru domyślnie wymuszając instalację na C.

  1. Tworzysz nowe odpowiedniki folderów C:\Program Files oraz C:\Program Files\Common Files w innej lokalizacji.

  2. Wykonujesz następującą edycję:

Start >>> Run (Uruchom) >>> regedit i w obu kluczach poniżej:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\SFC

wyszukaj ProgramFilesDir i CommonFilesDir. Podwójnie kliknij po kolei w obie nazwy i zamiast C:\Program Files oraz C:\Program Files\Common Files wprowadź nowe wybrane wcześniej przez ciebie ścieżki dostępu.

  1. Następnie kopiujesz obecną zawartość tych folderów do nowych lokalizacji i resetujesz komputer. Po rzetelnych testach czy wszystko działa zgodnie z planem możesz skasować zawartość starych folderów.

Ale u mnie jest jeszcze Program files (x86), zrobić to samo w tym przypadku ?

Dodane 31.03.2009 (Wt) 21:18

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\SFC

nie moge tej sciezki znalesc, SFC nie mam