Auto Mapa nie wykrywa GPSu

Witam.

Mam problem z zainstalowaną w Samsungu Omni Por Automapą. Otóż nie wykrywa ona GPSu i teraz nie wiem co zrobić z tym problemem.

Zainstalowała sie bez żadnego problemu. Uruchamia sie itp no ale w momencie wybrania trasy po chwili pojawia się komunikat że AM nie wykrywa GPSu.

bo musi najpierw sygnał złapać,a to troche trwa do 5 minut zazwyczaj,zalezy też od radia,czekaj az sygnał złapie i dopiero wybież trase

Nie złapie sygnału, skoro jest komunikat, że nie wykrywa GPS-u. Sygnał łapie wtedy, kiedy jest informacja - wyszukiwanie, czy jakoś tak. mskal, sprawdź i poszperaj cierpliwie w opcjach urządzenia w zakładce GPS.

Zmień w ustawieniach wejście GPS Z COM1 na inne. Napewno pomoże :wink:

Co to za nawigacja? Zmien ustawienia com port i predkosc .Lub podaj model to napisze jak ma byc ustawiona.

Jest to Samsung Omnia Pro 7350 o ile sie nie myle - tel znajomej

Moim zdaniem, jest to najtrafniejsza odpowiedź. Sprawdzałem dziś w mojej nawigacji samochodowej. Opcje łączenia w telefonach i w nawigacjach samochodowych są z pewnością takie same lub bardzo podobne. U siebie w opcjach GPS miałem ustawione wyszukiwanie na auto i wybrany automatycznie port COM2. Zmieniłem na COM1 i urządzenie po długim wyszukiwaniu wyświetliło komunikat, że nie może znaleźć GPS. To samo było z portem COM3 i COM4. Dalszych portów już nie sprawdzałem. Po przejściu z powrotem na COM2, urządzenie po chwili wyszukiwania, połączyło się z GPS. Można jeszcze zmienić prędkość wyszukiwania, no ale kosztem dokładności, niestety :frowning:

darmik24 -napisz co to za nawigacja bo dla kazdej sa inne ustawienia.Nie chodzi o mape tylko nazwe urzadzenia.

Nawigacja działa. Ustawienia portu na COM 7 lub 9 pomogły. WIELKIE DZIĘKI! :wink: