Auto od operatora?

Dostałem niedawno smsa z propozycją wzięcia udiząłu w loterii Orange - po wysłaniu smsa miałbym szansę na wygranie 1 z 150 samochodów BMW 116. Sms kosztuje 4,88. Na koniec dnia odbywa się losowanie.

Wcześniej był ( a może wciąz jest) inny konkurs, ale uruchomiła Era. Tym razem do zgarnięcia było 100 mercedesów (nie wiem jaki był koszt smsa, sorry nie moja sieć). Tutaj raczej chodziło o wysłanie jak najwięcej smsów - wygrywał ten kto wyśle ich najwiecej.

No i zastanawia mnie, czy operatorzy bardziej na tym zarabiają, czy korzystają na tego typu akcjach wizerunkowo?

bardziej zarabiają :wink:

Myślę, że jedno i drugie. Orange ma ok 14 milinów użytkowników, jeśli nawet tylko 40% z nich weźmie udział w zabawie, czyli 5,6 milina i wyśle tylko jednego smsa za 4,88zł to będzie to kwota ponad 27 milinów złotych. Po odjęciu 22% podatku zostaje ponad 21,3 miliona złotych, wydaje mi się, że te samochody są mniej warte, poza tym w obliczeniach wziąłem pod uwagę, że każdy z tych 40% użytkowników Orange, wyśle tylko jednego smsa, a zapewne wiele osób wyśle ich więcej.

40% klientów?..

Sądzę, że przeszacowałaś o jakieś 30-35% :smiley:

Po pierwsze coraz mniej wierzy w wygrane w konkursach smsowych, coraz wiecej użytkowników jest nieufnych (lub już się zniechęciło) co do takiej formy no i umówmy się - że to nie jest konkursik za 0,99gr tylko za prawie 5zł/sms…

Więc zdziwię się mocno, jesli choć 10% klienteli ornagutana złapie się na to.

Chętnie poznam jakies wiarygodne dane na ten temat :slight_smile:

Ale po za tym, odpowiadając na pytanie autora; raz że Orange zawsze ma w zanadrzu jakąś ripostę na promocje i konkursy konkurencji a dwa - nie bój nic, opertor z pewnością nie będzie na tym stratny (pomijam już że kryzys w branżę moto uderzył szczególnie mocno więc zapewne przy takim hurcie wiele za te beemki nie wyłożyli) :wink:

Powiem tak, sam wysłałem 2 smsy bo uważam że mam większe szanse jak bede grał niż jak nie bede nic robił. Uważam że kilka osob takich jak ja zrobi tak samo… Ja u siebie mam taryfe tylko sim wiec moge sobie pozwolic na te dodatkowe 10 zł bo to zadne pieniadze a szczesciu trzeba pomoc czasem.

To jest loteria, więc musieli podać wartość nagród (w regulaminie, II.2:

Czyli podzieliwszy to przez 4, czyli koszt smsa netto, wychodzi 2 287 500 smsów. Czyli conajmniej tyle musi być wysłane aby to się Orange zwróciło. Całkiem sporo.

Czyli ‘impreza’ zwraca się gdy około 1/5 (nawet mniej) użytkowników sieci zagra.