Auto udostępnianie filmów z YT na mojej stronie


(Zeusrospierdalacz) #1

Witam,

Tak jak w temacie chciałem się dowiedzieć czy istnieje taka możliwość, że synchronizuje swoje konto na youtube z kontem na swojej stronie. I w momencie udostępnienia jakiegoś filmu na YT to pojawi się on automatycznie na mojej stronie. I kolejna sprawa czy istnieje możliwość, że będę sobie uploadował film na swoją stronę, a on automatycznie się pojawi na YT ?


(jacko1998) #2

Pod filmem masz opcję ,Udostępnij’’, potem wybierz 2 opcję ,Umieść’’ i tam masz kod HTML, który wklejasz na stronę


(Drobok) #3

Możesz użyć YouTube API https://developers.google.com/youtube/v3/


(Zeusrospierdalacz) #4

Wiem, wiem ale mi bardziej chodziło aby to działo się automatycznie. Jest to możliwe ale nie wiem jeszcze jak i szukam inspiracji.


(B.Andy) #5

Da się, wykorzystaj youtube api, do którego link podał drobok. Jeśli chodzi o pokazywanie Twoich filmów z youtube na stronie - albo za każdym razem, gdy użytkownik wchodzi na stronę pobieraj filmy i wyświetlaj ich listę, albo co jakiś czas niech skrypt sprawdza czy są nowe filmy i niech dodaje je do bazy, dzięki temu potem łatwiej i szybciej będzie “wyciągnąć” je z bazy danych niż bezpośrednio z yt. API umożliwia też wysyłanie, ale chyba nie z poziomu PHP. Czy w ogóle warto się w to bawić?


(Drobok) #6

Na tej stronie są też przykłady w php :stuck_out_tongue:


(B.Andy) #7

Rzeczywiście, spojrzałem na wersję 3.0 API i tam nie było przykładu wysyłania w PHP, w starszej wersji jest taki przykład