Auto zmiana jakości nagrywania w XSplit Gamecaster/ czy inne procesy mają na to wpływ

Witam
Niedawno zacząłem nagrywać let’s play do pewnej gry.
Jako newbie w tych kwestiach używam darmowej wersji XSplit Gamecaster. Ku memu zdziwieniu po wrzuceniu materiałów na youtube raz filmiki są w 720p a innym razem w 480.
Stąd moje pytanie czy na jakoś nagrywania wpływają znacząco inne procesy na komputerze? Często miałem coś innego odpalonego min uploadowałem filmiki na yt grając jednocześnie.
Czy są jakieś inne czynniki odnośnie jakości jakie powinienem mieć na uwadze przygotowując takie materiały?
Mam średniej jakości komputer ze standardowym mikro i innymi kwestiami, obecnie testuje siebie w nowym środowisku i nie chce inwestować w lepszy sprzęt.
Z góry dzięki za odpowiedzi

Może to problem z YouTube, filmy po jakimś tygodniu mają 720p czy nie koniecznie?

Wrzuciłem 10 filmików po 40-60 minut każdy i większość jest 720 przeplatana pojedyńczymi 420. Nie sądzę by to była kwestia minięcia jakiegoś czasu, obstawiałbym raczej na zużycie zasobów komputera albo jakość łącza internetowego w czasie przesyłania ( a to trwa sporo przy dłuższych materiałach)

P.S znalazłem coś takiego