Autocad na ubuntu


(K4rolkun) #1

Witam, ma ktoś jakieś doświadczenia z korzystania z autocada na Ubuntu za pośrednictwem playonlinux? Zastanawia mnie jak jest z wydajnością itp  icon_smile.gif


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(Jusko) #3

Może tu znajdziesz troszkę więcej: https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=103

 

Niemniej na Wine bym za bardzo nie liczył - w ciemno obstawiam, że przy wielkim projekcie może się dławić, ale…któż wie.

 

Niemniej do zastosowań produkcyjnych postawiłbym na maszynę wirtualną, realny Windows obok, bądź odpowiednik, również komercyjny - BricsCAD, który jest na Linuksa. Nie jest to co prawda AutoCAD, bo nim jest tylko sam AutoCAD - lecz z tego co wiem od inż, którzy go używają, naleciałości u nich z AutoCAD’a są, lecz na Bricsie pracują. Są jeszcze inne natywne CAD’y (typu BRL CAD, którego US Army używa), ale nie są już one tak przyjemne w obsłudze i pewne jak Brics, który jest normalnym, komercyjnym, sprzedawanym rozwiązaniem.


(Paulikpro) #4

sudo apt-get install cad