AutoCad - obszar papieru (wydruku) :/?

Czy ktoś ma do czynienia z autokadem i może mi powiedzieć:

  1. Jak zrobić żeby po wydrukowaniu wszystko było czarne a nie tak jak w obszarze modelu na kolorowo ?

  2. Jak w obszarze papieru powiększać osobno każdy blog ?

  3. Dlaczego po wydrukowaniu nie drukuje mi grubych linii chociaż uwzględniłem to w warstwach ?

  1. Ustaw we wlasciwosciach drukarki (menedzer ustawien wydruku) kolor czarnobialy, tudziez nie uzywaj w tym menedzerze zadnego stylu wydruku. Wtedy drukarka powinna co najwyzej wydrukowac w skali szarosci.

  2. Jesli chodzi ci o to, ze jakis obiekt (moze byc to blok) ma byc w innej skali niz reszta rysunku to musisz utworzyc dla niego osobna rzutnie. Wlacz pasek narzedzi Rzutnie i tam utworz i zmien skale wczesniej klikajac podwojnie w obszar danej rzutni. Powiekszenie obiektu w rzutni mozna chyba tez zmienic rolka.

  3. W menedzerze ustawien wydruku musi byc zaznaczona opcja Drukuj szerokosc linii, moze tez Skaluj szerokosc linii.

Wszystkie 3 odpowiedzi sa hipotetyczne i nie daje gwarancji, ze o to chodzi bo nie sprawdzalem ich dokladnie.

Moze cos pomoze lekcja http://www.cad.pl/kursy/acad1/lekcja/17

Zajrzyj tez na tamtejsze forum, moze znajdziesz lepsze odpowiedzi na te pytania.

Aby drukował na czarno biało w opcjach wydruku AutoCAD-a musisz zaznaczyć " monochrome ", oznacza to, że wydruk ma być monochromatyczny [czarno-biały]

** plik --> menedżer ustawień strony --> ustawienia1 [jeżeli jakieś zdefiniowane masz] --> zmień --> [prawy górny róg] Tablica stylów wydruku --> wybierasz " monochrome.ctb i gotowe.

Co do grubości linii … w opcjach wydruku AutoCAD-a jest pole do wyboru " Skaluj szerokość linii " jak kolega wyżej napisał, zaznaczasz i po problemie.

To pole masz do wyboru w tym samym oknie co ustawiasz monochromat.

Co do 2 … to nie wiem szczerze mówiąc. :slight_smile:

pzdr…