Autodesk students dla szkół średnich?

Witam.

Ostatnio dowiedziałem się o inicjatywie Autodesku dla studentów(http://students.autodesk.com/) gdzie każdy student może pobrać i używać za darmo (chyba) wszystkich produktów Autodesk. Z czystej ciekawości kliknąłem na rejestracje krok pierwszy:

Podać:

Kraj

e-mail

i wybrać “kim się jest” :stuck_out_tongue:

podałem wszystko wybrałem Student i przeszedłem do kroku 2 i tu zaczyna się ciekawa sprawa na samym dole wybrałem województwo, miasto, i mogę wybrać szkołę z listy lub dodać swoją, mojej nie ma więc wybrałem “Add my school” i tutaj kolejne ciekawe pole " secondary /High school" i tu się zatrzymałem (nie kontynuowałem do kroku 3). Czy dodając moją szkołe (tj. technikum) do tej listy, jest to w jakiś sposób “zobowiązujące” dla szkoły i czy po takiej rejestracji tj. jako “uczeń szkoły średniej” też będą mi przysługiwać takie licencje jak dla studentów? ;]

Jestem na studiach i dostałem takową licencję:D

Kolega najpierw zarejestrował się jako bezrobotny, a potem jako student - dostał dwie licencje:P

Odpowiadając na twoje pytanie:

Prawdopodobnie w żaden sposób nie zobowiązujesz szkoły na żadne koszta, sądzę, że jest to w celach statystycznych, albo do potwierdzenia w skrajnych przypadkach (w co wątpię - przecież nie użyjesz takiego oprogramowania w firmie).

Te darmowe (z ograniczeniami) wersje to konsekwencja piracenia na potęgę programów tej firmy przez studentów, a to dlatego że cena np. takiego 3ds zaczyna się od 14 tys, a wersje edukacyjne kiedyś kosztowały do 2tys.

Gdy się student przyuczy i polubi programy autodesku, założy firme itd. to bardzo prawdopodobne że zostanie w przyszłości ich klientem.