Autohotkey skrypt na wyciszenie tylko jednej aplikacji

Witam
Próbuję napisać skrypt (a raczej szukam gotowego skryptu w necie) na wyciszenie tylko określonej aplikacji (nie całego komputera), znalazłem coś takiego:

^#Up::run nircmd changeappvolume focused +0.1
^#Down::run nircmd changeappvolume focused -0.1
^#Numpad0::run nircmd muteappvolume focused 2

W tym przypadku “focused” zastępuje “Darkest.exe” (chodzi o grę Darkest Dungeon), pobieram nircmd, wypakowuję na pulpit, po kliknięciu ctrl+ win+0 niby kursor zamienia się w klepsydrę ale nic się nie dzieje. Co robię źle? (To mój pierwszy raz ze skryptami, nie wiem nawet czy chodzi tylko wypakowanie tego nircmd, czy powinienem coś jeszcze zrobić, gdy klikam na ikonę to nic się nie dzieje).

To cały post:
Or use the awesome nircmd utility:

^#Up::run nircmd changeappvolume focused +0.1
^#Down::run nircmd changeappvolume focused -0.1
^#Numpad0::run nircmd muteappvolume focused 2

Ctrl+Win+Up = volume up active app
Ctrl+Win+Down = volume down active app
Ctrl+Win+Numpad 0 = mute/unmute active app

Replace focused with app exe name to control a specific app, e.g. chrome.exe , vlc.exe

wyciszenie / podgłoszenie

^#Up::run ścieżka\do\nircmd.exe muteappvolume Darkest.exe 2

Niby działa, ale nie przy każdej aplikacji.
Gdy skrypt wygląda tak:
^#Up::run C:\do\nircmd.exe muteappvolume vlc.exe 2
to wycisza mi VLC, czyli prawidłowo, ale gdy zmieniam vlc.exe na Darkest.exe to tylko kursor zamienia się na chwile w klepsydrę, ale nic się nie dzieje.
To Darkest.exe wziąłem (tak jak w przypadku VLC) z właściwości>element docelowy, ale próbowałem też już np. Darkest Dungeon (tak jest w mikserze), Darkest_Dungeon.

Edit. Już wszystko działa, chodziło o to że Darkest Dungeon była uruchamiana jako admin, a np. VLC jak i sam skrypt już nie.
Dzięki za pomoc.

2 polubienia