Autojasność w Lenovo Z510

Witam, kilka dni temu kupiłem laptop Lenovo IdeaPad Z510 z i7, 8GB ramu i Nvidia GeForce GT740M. Po zainstalowaniu systemu, wszystkich sterowników i zaktualizowaniu Windows’a 8.1 do Update 1, moja matryca reaguje tak, jakby miała czujnik automatycznej jasności. Nie wiem czy to coś z matrycą, czy ze sterownikami. Nie ma jakiejś określonej reguły, kiedy podświetlenie się zmienia. Najczęściej dzieje się to, kiedy wchodzę w Modern UI, ale to też nie zawsze. To trochę wygląda, jakby karta graficzna poprawiała kolory. I teraz takie pytanie, czy wiecie czym to może być spowodowane? Bardzo prosiłbym o jakąkolwiek odpowiedź, bo nie mam pojęcia co robić. Z góry dziękuję   smile.png

A nie masz może czujnika oświetlenia? Przejedz dłonią po obudowie zasłaniając światło i zobacz czy ekran będzie reagował.

Raczej nie ma. Poza tym w ustawieniach jasności byłaby taka funkcja wtedy. 

kamilunio435 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jednak problem powrócił. Mimo wyłączenia funkcji jasności adaptacyjnej, ekran nadal sam z siebie reguluje podświetlenie. Nie wiem już co mam zrobić. Dodam, że BIOS mam zaktualizowany.

Będę strzelał… Odinstalować program do zarządzania energią lub odszukać w menadzerze urządzeń(nie mam pojęcia jak to się może nazywać) i wyłączyć…

Zainstalowałem starszą wersję sterowników do grafiki od Intela ze strony Lenovo i na razie jest ok.