Autojasność w Lenovo Z510

(Kowalczyk Kamil) #1

Witam, kilka dni temu kupiłem laptop Lenovo IdeaPad Z510 z i7, 8GB ramu i Nvidia GeForce GT740M. Po zainstalowaniu systemu, wszystkich sterowników i zaktualizowaniu Windows’a 8.1 do Update 1, moja matryca reaguje tak, jakby miała czujnik automatycznej jasności. Nie wiem czy to coś z matrycą, czy ze sterownikami. Nie ma jakiejś określonej reguły, kiedy podświetlenie się zmienia. Najczęściej dzieje się to, kiedy wchodzę w Modern UI, ale to też nie zawsze. To trochę wygląda, jakby karta graficzna poprawiała kolory. I teraz takie pytanie, czy wiecie czym to może być spowodowane? Bardzo prosiłbym o jakąkolwiek odpowiedź, bo nie mam pojęcia co robić. Z góry dziękuję   smile.png

(S3BA_) #2

A nie masz może czujnika oświetlenia? Przejedz dłonią po obudowie zasłaniając światło i zobacz czy ekran będzie reagował.

(Kowalczyk Kamil) #3

Raczej nie ma. Poza tym w ustawieniach jasności byłaby taka funkcja wtedy. 

(Dimatheus) #4

kamilunio435 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Kowalczyk Kamil) #5

Jednak problem powrócił. Mimo wyłączenia funkcji jasności adaptacyjnej, ekran nadal sam z siebie reguluje podświetlenie. Nie wiem już co mam zrobić. Dodam, że BIOS mam zaktualizowany.

(S3BA_) #6

Będę strzelał… Odinstalować program do zarządzania energią lub odszukać w menadzerze urządzeń(nie mam pojęcia jak to się może nazywać) i wyłączyć…

(Kowalczyk Kamil) #7

Zainstalowałem starszą wersję sterowników do grafiki od Intela ze strony Lenovo i na razie jest ok.