Autokorekta w systemie Windows 10

Witam!
Istnieje coś takiego, jak autokorekta dla Windowsa 10? Mam na myśli narzędzie znane z Androida, czyli poprawiające literówki i inne błędy.

Często i dużo piszę i doceniam narzędzie w Androidzie. Brakkuje mi tego tylko w Windowsie. Ułatwiłoby mi to pisanie, bo jestem niepełnosprawny i piszę jedną ręką.

Z gory dzięki.

Niby klawiatura ekranowa ma (przewidywanie słów), ale chyba nie używasz stolika jako monitor z dotykiem.

No nie, zwykłej klawy

Możesz włączyć podpowiadanie słów we wszystkich polach tekstowych dla zwykłej klawiatury.

No ok, ale mi chodziło o poprawianie błędów po naciśnięciu spacji.

To już pytanie do MS jak działa system “autokaleki”, zmieniający np. “kruwkę” w krówkę, może pod polski jest nie uruchomiony i średnio sprawdza się jedynie na np. angielskim, hiszpańskim i portugalskim (czyli wielkie języki z “Hameryki”).

hmm, nie czaję. Czyli jest takie coś, ale nie w Polsce?

Ale w czym piszesz? W notatniku? No tam, to nie ma, ale w programach typu Libre Office, MS Word czy w każdej przeglądarce przecież jest sprawdzanie pisowni.
Co prawda nie zmienia ona wyrazów automatycznie, a tylko podkreśla, ale ja akurat uznaję to za zaletę, bo wiele wyrazów jest podobnych w zapisie, a zupełnie co innego znaczących, więc wystarczy jedna literówka i często zostawałby wstawiony całkowicie błędy wyraz.

W Wordzie masz też autokorektę, która poprawia błędne wyrazy według zdefiniowanych wzorców: