Automatic Internet Lock w ZoneAlarm

Problem z ZoneAlarm wersja free 8.0.298.000 polega na tym że zawsze po uruchomieniu systemu zamyka połączenie z internetem pojawia się ikona kłódki w pasku zadań. Wcześniej w opcjach miałem ustawione żeby blokował połączenie z netem jak włączy się wygaszacz ekranu avast skanujący system, potem zmieniłem ustawienia tj. w opcji Program control w Automatic Lock dałem Off żeby nie blokował już w ogóle internetu (w Custom zaznaczone mam w When lock engages - allow pass-lock programs to access internet) , a teraz jak zawsze uruchomię system połączenie jest zablokowane, przecież Auto Lock Control jest wyłączone/Off :idea:

przeinstalować go ?

Po co ? i tak niedawno instalowany bo wcześniej używałem wersji trial tej rozbudowanej, a teraz zawsze muszę prawy klik myszy na ikonce z kłódką i odznaczyć Engage internet lock żebym miał połączenie z netem hmm…

Zobacz czy masz odblokowany proces svchost.exe. Jak nie to odinstaluj, zainstaluj.

Klim44 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

w końcu przeinstalowałem i zauważyłem że teraz jest jeszcze gorzej teraz zapora w ogóle nie blokuje ataków, połączeń, w logu nie ma podanych żadnych wydarzeń, alerts event shown mam ustawione na “on” żeby pokazywał alerty. Zapora nie przechodzi testu portów na stronie http://www.pcflank.com/scanner1s.htm

Próbowałem przeinstalować kilka razy, usunąć stare foldery zone labs, czyścić rejestr tune up utilities i NIC, nawet po czystej instalacji zapora nic nie blokuje, kiedyś gdy blokowała to alerty wyskakiwały co kilka minut gdy chciałem sprawdzić czy działa, a teraz nic…

Pomocy ?!