Automatyczna Aktualizacja - duży problem pomocy

Witam

Od jakiegoś czasu ze swojego komputera przełączyłem kabel do laptopa, teraz wróciłem do komputera no i zauważyłem taki problem , otóż włączam komputer to na pasku szybkiego uruchamiania wyświetla sie komunikat ze komputer może być zagrożony ponieważ automatyczna aktualizacja nie jest włączona, gdy chce ją włączyć wyskakuje komunikat ze nie można tego zrobić i trzeba włączyć to w panelu itd itd. wiec robie to w panelu sterowania i tez nie mogę tego włączyć , wiem ze przed tym jak włączyłem kompa i coś zacząłem w nim robić to pisało bez przerwy ze aktualizacje są gotowe do zainstalowania i tak w kółko mi komunikowało , ja to zignorowałem i zrobiło sie tak jak opisałem ze aktualizacje automatyczne sie wyłączyły, może nie był by to problem jeżeli: strony blokują się tzn jak by jakiś antywirus je blokował, w google nie mogę wejść zupełnie, na pozostałe strony nie mogę sie zalogować itd. transfer wszystko jest ok, pasek szybkiego uruchamiania co jakiś czas sie tak restartuje naczy cały pulpit znika i sie pojawia. mam pentiuma 4 wiec jak coś sie robi to od razu słychać szybsza prace wentylatora wiec nic zupełnie nie robie, a wentylator zaczyna coraz głośniej pracować aż nagle odświeży sie pulpit tak jak napisałem wcześniej i procesor znowu zaczyna normalnie pracować i tak w kółko. nie wiem co mam z tym zrobić ale bardzo uciążliwy problem, generalnie nie mogę korzystać z internetu i mam ciężko prace na komputerze.

bardzo proszę o pomoc

pozdrawiam

PS: warto tez dodać ze jak chciałem przywrócić system do tego momentu kiedy jeszcze miałem możliwość zaktualizowania go , to w przywracaniu była możliwość przywrócić komputer do stanu , last know good configuration’’ jak przywróciłem to było w sumie tak samo jak od momentu pojawienia się problemu.

Kilka pytań:

  1. Oryginalny System

  2. Jaki system

  3. Jaki antywirus

Może masz wirusa, przeskanuj??

windows xp home orginalny

nod 32

skanowałem :frowning:

A skanowałeś on-line??

krucze niby skanowałem i możliwe ze coś wykryło, bo nagle otworzyło sie kilka set stron tej samej treści, ze mój komputer ma wirusa i jeśli chcesz to kup nasz program i wirus zniknie ;p :stuck_out_tongue: tego typu strona :stuck_out_tongue: tylko ze jak próbuje usunąć te wirusy to nic mi to nie daje :expressionless: może jakieś specjalne programy diagnostyczne albo coś lepszego niż nod w tym przypadku ?

Ponad 2 lata jesteś na forum i jeszcze nie wiesz ,w przyklejonych tematach w dziale bezpieczeństwo masz wszystko napisane co zrobić .

viewforum.php?f=16

:idea: