Automatyczna aktualizacja przeglądarki opera

Witam,

Posiadam internet mobilny, więc jak tylko mogę tak staram się oszczędzać transfer danych w ciągu dnia, aby pod koniec miesiąca nie spotkała mnie nie miła niespodzianka, poskutkowana spowolnieniem łącza. Z tego powodu od jakiegoś czasu zacząłem korzystać z przeglądarki opera, ponieważ pamiętałem z jej wcześniejszej wersji funkcję “opera turbo”, która to kompresowała wczytywane stronki www. Z tego samego mechanizmu korzystam na smartfonie w Operze Classic oraz Chrome. Po Instalacji wiedziałem, iż napotkam problemy z aktualizacją, bo nigdzie nie znalazłem możliwości jej wyłączenia. I tak ostatnio jak odpalałem operę, to najpierw sprawdzałem informacje, czy przypadkiem nie ściąga mi w tle jakiś nowszych pakietów. Wczoraj zobaczyłem newsy o nowej wersji, więc czułem, że lada moment serwery zaczną zasysać aktualizację. I tak dzisiaj po włączeniu opery, zaczęła się instalacja, przez co szybko wyłączyłem okno programu. Jednak aktualizacja trwała w tle, bo po pewnym czasie wyświetlił się systemowy komunikat z zapytaniem o przeinstalowanie przeglądarki do nowszej wersji. Stąd moje pytanie, czy znajdzie się jakaś metoda na wyłączenie automatycznej aktualizacji? Nie wiem, może jakoś przez rejestr? Bądź co bądź mozilla firefox nie przystwarza mi takich prolemów… Pozdrawiam.

Witaj,

opera=>ustawienia=>preferencje=>zaawansowane=>bezpieczeństwo=>aktualizacje automatyczne=> NIE SPRAWDZAJ DOSTĘPNOŚCI AKTUALIZACJI=>ok 

voilla:-)

pozdrawiam

Hej, 

Niestety w operze od wersji 18 wzwyż nie ma już “preferencji” itd. Chyba, że jakiś niedowidzący jestem. Gdzieś obiło mi się o uszy, że można jakoś przez rejestr wyłączyć tę funkcję, ale konkretów jak to zrobić nie znalazłem. Najprościej będzie zainstalować starsza wersję 12.16, w której nie było problemów z odznaczeniem automatycznych aktualizacji. Aktualnie siedzę na operze 19.0.1326.56. Pozdrawiam.

 

W takim przypadku, może ktoś wie jak zmienić automatyczne aktualizacje w google chrome?

http://www.wikihow.com/Completely-Disable-Google-Chrome-Update