Automatyczna aktualizacja windows xp


(kamilkwas2) #1

Zainstalowałem sobie windows sp. Mam instalke chrome na dysku, ale nie chce sie zainstalowac bo aktualizacji nie ma. Explorer też nie działa. Jak mogę zainstalować? Wystarczy włączyć automatycznie aktualizacje?


(Bogdan_G) #2

Explorer też nie działa

Co to za system i skąd go masz?

Jest SP3? w razie czego ten service pack jest na DP. Jest także directx 9.29 redist - pytaj google, jak się go instaluje.
Firefox działa na XP i np wersja 49. W nim wszystko pobierzesz.

Usługa aktualizacji windows ma być włączona. Ponadto klikasz PPM na mój komputer i wybierasz właściwości. zakładka aktualizacje wybierasz wyszukaj, ale nie pobieraj i nie aktualizuj.
A na co Ci potrzebne aktualizacje? I tak są już przedawnione, jedynie obsługa systemu wymaga service pack 3 i to jest amen!

Tydzień temu robiłem czystą instalację. WU wyłączona usługa, w aktualizacje wyłączone całkowicie.
Wszystko poprawnie działa, instaluje się - jak sobie życzysz.


(Astor44) #3

Nie wystarczy! Trzeba jeszcze zainstalować Service Pack 2 (jeśli go nie ma?) i Service Pack 3, oraz Internet Explorer 8. Wszystko to pobrać oddzielnie i zainstalować. Dopiero wtedy jest sens uruchomić automatyczne aktualizacje. Google Chrome jednak już mimo to nie zainstalujesz!


(kamilkwas2) #4

Formatowałem, jakiś czas temu i wtedy nie działało. Dziś ponownie zainstalowałem i nadal nie działa. Kiedyś szukałem info o tym i przeczytałem że to być może aktualizacji nie ma. Mam ten xp w domu chyba 10 lat. Nie wiem co to dokładnie za system. Przez tyle lat, trochę się instalowało i zawsze dobrze było. Dodatek service pack 2 mam. Nie wiem jak poprawne 3 zainstalować.


(Astor44) #5

Trzeba pobrać choćby z DobrychProgramów: https://www.dobreprogramy.pl/Windows-XP-Service-Pack-3,Program,Windows,12243.html i zwyczajnie instalować z pliku. To samo zrobić z Internet Explorerem 8: https://www.dobreprogramy.pl/Internet-Explorer,Program,Windows,20403.html


(kamilkwas2) #6

Mam nie oryginalny windows, więc mogę instalować? Z pendrive zainstalują tę programy.


(Astor44) #7

Tak


(kamilkwas2) #8

Zainstalowalem serwise pack 3 i explorera. Teraz piszę że korzystam z nie aktywnej przeglądarki. Chrome nie mogę zainstalować bo piszę że aktualizacji nie ma.


(Astor44) #9

Nic na to nie poradzisz! Windows XP nie jest już wspierany przez Microsoft i może Ci jedynie zadziałać np. jakaś stara wersja przeglądarki Slimjet https://www.slimjet.com/en/dlpage_xp.php. Google Chrome już nie zainstalujesz (pisałem wyżej).
No, ale chodziło Ci o automatyczne aktualizacje, więc te powinny teraz działać.


(kamilkwas2) #10

Dzięki za pomoc. W tej przeglądarce działa internet.