Automatyczna instalacja sterowników Microsoftu


(Wiktor137) #1

Witam.

Zacznę może od początku... Ostatnio chciałem pograć sobie w Minecrafta, który przy uruchomieniu wywala błąd o tym, ze moje sterowniki nie obsługują OpenGl. Więc zacząłem szukać rozwiązania mojego problemu w internecie i dowiedziałem się, że muszę wgrać sterowniki od producenta. Przy próbie zainstalowania sterowników od producenta i tak na siłę są wgrywane te Microsoftu. Mam kartę graficzną Radeon x1950pro i w menadżerze urządzeń wygląda to tak: "Radeon X1950 Series (Microsoft Corporation - WDDM) ". Do tego problemu też znalazłem rozwiązanie. Wyłączyłem usługę odpowiedzialna za instalację tych sterowników, ale nic to nie daje. W ogóle ten problem występuje tylko na Windowsie 7, który posiadam obecnie. Na starym poczciwym XP wszystko działało bez problemu. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić, a karty graficznej nie wymienię tylko dlatego, że chciałem pograć w jedną grę :wink:


(JNJN) #2

Odinstalujesz wszystko co sterownik karty grafiki, czyszczenie systemu, restart i zainstalujesz wersję sterownia 10.2 z podanego linka do swojej wersji systemu 32 lub 64.

Później zainstalujesz najnowszy DirectX.


(Wiktor137) #3

Tylko problem jest taki, że gdy odinstaluje ten sterownik to przy kolejnym restarcie sytemu, on znów się wgra. Tutaj jest największy problem.


(JNJN) #4

To po deinstalacji sterownika grafiki usuń ręcznie katalog ATI lub AMD, gdzie są stare wersje sterowników do karty i po problemie.


(Wiktor137) #5

Nie sprecyzowałem dobrze odpowiedzi . Zainstalują się, ale te Microsoftu, których nie chce miec


(JNJN) #6

Te nie mają znaczenia (systemowe), na nie zainstaluj sterownik wersję 10.2 (aktualizacje automatyczne sterowników wyłączone).