Automatyczna naprawa

Dzień dobry, mam problem z laptopem, za każdym razem przy starcie włącza się automatyczna naprawa. Probowalem robić już przywracanie systemu i nadal nie działa, pokazuje się błąd i pisze, że nie udało sie rozpakować jakiegoś tam pliki i podane jest ścieżka. Dodam że jest to Windows 10.

Na początku sprawdź, czy są błędy na dysku. Dysk C, PPM, Właściwości. Tam znajdziesz wspomnianą opcję.

Nie mogę wogóle wejść do systemu, pokazuje się tylko menu naprawy automatycznej i dwie opcje zamknij i opcje zaawansowane. Gdy klikam opcje zaawansowane i kontynuuj to laptop włącza sie ponownie i znowu robi się automatyczna naprawa.

Nie pamiętam teraz, czy są inne opcje w zaawansowanych. Coś jeszcze jest, prócz kontynuacji?

Wejdź w “rozwiąż problemy”. Tam masz kilka opcji - próbuj. Nic nie spieprzysz tam.

Gorzej jak zrobi formatowanie dysku systemowego z środowiska ratunkowego, za sławną “poradą” i nic nie zastrajkuje.

A np. netplwiz pozwala usuwać zalogowanego użytkownika i potem się modlić że to tylko znika z listy do ponownego uruchomienia appletu.

Na laptopie masz prawdopodobnie Windows 10 Home. Daj sobie spokój z naprawami, przywracaniem do ustawień początkowych czy tym podobne. Pobierz z Microsoftu najnowszy Windows z tej strony: : https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
Skorzystaj z innego komputera, choćby kolegi , kliknij pobierz narzędzie i po uruchomieniu narzędzia pobierania postępuj zgodnie z instrukcją , utwórz bootowalny pendrive, tak będzie najprościej. Uruchom swój laptop z tego pendriva i zainstaluj Windows 10 Home zaznaczając opcje nie mam klucza. Po instalacji Windows 10 aktywuje się automatycznie przy pierwszym dostępie do internetu. Na laptopie będziesz miał czyściutki system bez zbędnych, zamulających dodatków i do tego najnowszą wersję 1903

  1. przed reinstalką
  • zgraj pliki na live usd
  • sprawdź z liveusb stan dysku hd tune, takie sypani się mogą powodować uszkodzenia i wtedy reinstalka niema sensu