Automatyczna poprawa zdjęć - darmowy program na Win10

Czy ktoś zna darmowy program, który umożliwia poprawę zdjęcia “jednym kliknięciem” i jest za darmo ?

Wiem, że cudów nie mogę oczekiwać, ale ostatnio żona robiła zdjęcia lustrzanką i… kiepsko jej wyszły, pomyślałem, że skoro je chce to przepuszczę przez jakiś automaty, aby chodź trochę te foty poprawić.

W systemowej aplikacji Zdjęcia klikasz edytuj, a potem masz “Popraw zdjęcie”

Ok sprawdzę, a jest coś co masowo potrafi poprawiać foty ?

Zdjęcia wywalić i nauczyć się robić poprawne, zwłaszcza lustrzanką. Nie ma takich zdjęć, których straty nie można przeboleć.

1 polubienie

Powiedz to mojej żonie :wink:

Czekam na propozycje, może jednak coś się znajdzie ?

Moja poprzednia odpowiedź nie była złośliwa. Jeśli piszesz, że zdjęcia kiepsko wyszły to zakładam, że są mocno poruszone, a jeśli nie robimy tego celowo, uznając to za środek wyrazu - to dalej kosz. Poruszonych zdjęć nie da się poprawić.
Przepalone, niedoświetlone (prawdopodobnie jpg) da się coś tam bez szału odzyskać.

Kolory blade, niedoświetlone, prześwietlone.
Mógłbym wszystkie zrobić ręcznie, ale czas… doba jest zbyt krótka.

Hej,

Przetwarzanie wsadowe oferuje na przykład XnView. W menu wybierasz opcję Konwertowania wielu plików, dodajesz pliki do listy, a w zakładce Przekształcenia wybierasz efekty, na przykład automatyczne poziomy i automatyczny kontrast. Program znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Dzięki, sprawdzę :wink:

myślę że jak napiszesz odpowiedni wpis na blogu tytuując go : Najlepszy program do zdjęć, X-Kom da ci za darmo licencje na Photoshopa co najmniej Elements

Może podobne filtry ma też IrfanView w opcji przetwarzania wsadowego.

https://www.swiatobrazu.pl/irfanview-wsadowe-przetwarzanie-zdjec-21962.html