Automatyczna synchronizacja między komputerami?

Witam serdecznie,

Posiadam PC z routerem TP-LINK oraz w drodze netbooka msi wind i mam związane z tym pytanie.

Czy da się jakoś tak skonfigurować oba urzędzenia by dało się synchronizować jakiś wybrany folder gdy przyjdę do domu i podłącze się do swojej sieci via wifi?

Troszkę męczące będzie kopiowanie codziennie nowych dokumentów, projektów etc, z netbooka na PC, tak więc czekam na jaksieś sugestie :wink:

PC: XP pro SP3 PL,

Wifi: TP-LINK TL-WR340G

Netbook: Msi Wind

Chodzi mi po głowie folder udotępniony, z dostępem offline, lecz nie wiem czy to tak będzie działać jak w/w.

wystarczy zrobić udostępnianie plików

viewtopic.php?f=7&t=267788

http://support.microsoft.com/kb/304040/pl

A jakiejś aplikacji firm 3 nie ma? Może by oferowały jakieś opcje ułatwiające zarządzanie :wink: Tak wiem wybredny jestem i troszku leniwy ;/

Minusem jest folderu udostepnionego jest fakt, że on na PC nie zapisze danych z netbooka tylko je wyświetli, czyż tak?

jest także możliwość zapisu, kwestia uprawnień

No to wiem, ale nie automatycznego przy połączeniu z siecią :frowning: tak?

bez przeszkód możesz edytować, zapisywać i odczytywać udostępnione pliki jeżeli ustawisz sobie pełny dostęp do nich

heh, nie rozumiemy się :wink: Mi zależy na automatycznym synchronizowaniu danych z netbooka na PC via WIFI w domu :wink:

no nie wiem ja chyba cię rozumiem po prostu mapujesz dysk i możesz pracować na tym samym pliku na kilku komputerach i na bieżąco synchronizować, zapisywać postępy

jak coś nie tak to opisz dokładnie o co ci chodzi bo może ja coś źle interpretuje, rozumiem

Lekko źle rozumiesz :wink:

Jestem w szkole i na urzadzeniu A(netbook) pisze sobie notatki, robię projekty, etc, następnie przychodzę do domu i od razu łączę się z znajomą siecią (dom) i dane z pewnego miejsca w urządzeniu A są synchronizowane na urządzeniu B(PC).

Tak więc po wyłączeniu urządzenia A chcę by na urządzeniu B znajdowały się owe dane.

no to może DropBox

Narzędzie Microsoftu: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1618&SyncToy+1.4

Nie testowałem ale z pewnością to zrobię bo mam podobny problem.