Automatyczna synchronizacja plików Dropbox

(Stepien Mw) #1

Witam.

Zastanawiam się czy jest możliwość aby Dropbox automatycznie synchronizował zmiany jakie następują w folderze na dysku twardym?

Chodzi mi o to żeby jak przeniosę samodzielnie np. folder X w którym jest 5 katalogów do Dropboxa i on sobie to zsynchronizuje i spoko. Ale potem dodam do tego folderu jeszcze 2 katalogi i znowu muszę je przenieść samodzielnie do folderu X znajdującego się na dysku Dropboxa, a chciałbym żeby program sam monitorował zmiany w folderze i podfolderach i żeby je automatycznie synchronizował.

Czy jest taka opcja dostępna w jakiś sposób? Bo trochę się naszukałem i nie mogę nic znaleźć na ten temat.

Albo może inne dyski internetowe oferują taką opcję?

Pozdrawiam.

(Chillout) #2

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby UbuntuOne. Tylko, że za darmo masz 5GB, reszta do wykupienia, jakby Ci zabrakło. :slight_smile:

(Stepien Mw) #3

Mam rozumieć, że UbuntuOne posiada taką opcję? :slight_smile: 5GB na chwilę obecną w zupełności by wystarczyło.

(Chillout) #4

Sam używałem go na ubuntu.

Sam zaznaczasz co ma być zsynchronizowane (katalogi) i wrzucone pliki(nowe) do zsynchronizowanych katalogów są wrzucane na serwer.

W każdej chwili, możesz dodawać katalogi do zsynchronizacji itd. Program działa w tle i tylko dostawałem info, że coś zostało wysłane w chmury).

Oto chodzi, jeżeli dobrze zrozumiałem?

(Stepien Mw) #5

Dokładnie o to mi chodziło :slight_smile:

W razie kłopotów z konfiguracją odezwę się na PW jeśli pozwolisz :slight_smile:

Pozdrawiam,

temat do zamknięcia.

(Chillout) #6

Jest bardzo prosta, więc nie powinieneś mieć problemów. Pozdrawiam.