Automatyczna synchronizacja plików Dropbox

Witam.

 

Zastanawiam się czy jest możliwość aby Dropbox automatycznie synchronizował zmiany jakie następują w folderze na dysku twardym?

Chodzi mi o to żeby jak przeniosę samodzielnie np. folder X w którym jest 5 katalogów do Dropboxa i on sobie to zsynchronizuje i spoko. Ale potem dodam do tego folderu jeszcze 2 katalogi i znowu muszę je przenieść samodzielnie do folderu X znajdującego się na dysku Dropboxa, a chciałbym żeby program sam monitorował zmiany w folderze i podfolderach i żeby je automatycznie synchronizował.

 

Czy jest taka opcja dostępna w jakiś sposób? Bo trochę się naszukałem i nie mogę nic znaleźć na ten temat.

 

Albo może inne dyski internetowe oferują taką opcję?

 

Pozdrawiam.

Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem dla Ciebie byłoby UbuntuOne. Tylko, że za darmo masz 5GB, reszta do wykupienia, jakby Ci zabrakło. :slight_smile:

Mam rozumieć, że UbuntuOne posiada taką opcję? :slight_smile: 5GB na chwilę obecną w zupełności by wystarczyło.

Sam używałem go na ubuntu.

Sam zaznaczasz co ma być zsynchronizowane (katalogi) i wrzucone pliki(nowe) do zsynchronizowanych katalogów są wrzucane na serwer.

W każdej chwili, możesz dodawać katalogi do zsynchronizacji itd. Program działa w tle i tylko dostawałem info, że coś zostało wysłane w chmury).

Oto chodzi, jeżeli dobrze zrozumiałem?

Dokładnie o to mi chodziło :slight_smile:

 

W razie kłopotów z konfiguracją odezwę się na PW jeśli pozwolisz :slight_smile:

 

Pozdrawiam,

temat do zamknięcia.

Jest bardzo prosta, więc nie powinieneś mieć problemów. Pozdrawiam.