Automatyczna zmiana ip co 24h w liveboxie

Witam, czy można zapobiec zmienianiu ip co 24h w liveboxie ? najczesciej występuje to w godzinach 23-2 w nocy i nie mam na to wpływu i taka właśnie zmiana przerywa wszystkie procesy ściągania z internetu … Czy można wcześniej zmienić ip tak aby neostrada nie robiła tego w nocy ?

nie można, operator ustala dzierżawę adresu ip, zwykle na 24h. A więc co 24h komputer/router musi pobrać inne ip gdyż dzierżawa tego poprzedniego wygasa… nic niestety nie da sie z tym zrobić…

http://no-ip.pl

Sunmar , i co mu to da?? przecież i tak go rozłączy z internetem

Jeżeli korzysta przy ściąganiu plików z akceleratorów pobierania tj. FDM czy FlashGet, a zakładam że Eyro tak właśnie robi (korzystanie z przeglądarkowych download manager-ów przy dużych plikach jest niepoważne) lub korzysta z klientów p2p to nawet wyłączenie i włączenie ponowne komputera nie usunie dotychczas ściągniętych fragmentów pliku(ów). Jeżeli zaś zmienia się jego IP, to właśnie takie usługi jak http://no-ip.pl/ podtrzymują łącze (może bardziej odpowiednim słowem będzie konwertują). Po rozłączeniu neta i jego ponownym wejściu w stan online, IP zostanie utrzymane dla zewnętrznych pingów takie samo, a menadżery pobrań odnajdą właściwy serwer i dokończą pobieranie pakietów.

Nie dość, że piszesz głupoty, to jeszcze nie na temat…

Buhahaha ^^.

Chłopie wiesz co piszesz ? Przecież serwery p2p lub tam http czy ftpa z którego pobiera plik nie będą widziały go jako domenę w no-ip ^^ tylko jako adres IP zewnętrzny który aktualnie posiada.

no-ip to jak nawet jest napisane jest użyteczne do ftpa, www czy czegoś podobnego.

Nie jestem pewny jak to jest, ale jak np. włączasz na noc ściąganie a w dzień wyłączasz to można by przed włączaniem ściągania uruchomić ponownie LB(reebot, tylko nie reset).

Może wtedy by odpuściło sobie w nocy zmienianie. No chyba że to ustawione dla każdego i musi zmienić i nie ma bata.

Może nie straci fragmentów które pobrał, ale jak np. eMule działa na low id to potrzeba na rozruszanie go jakieś 3-5h ^^ przy high id szybciej ale i tak im dłużej eMule bez przerwy jest uruchomiony tym lepiej, a w momencie zmiany adresu IP, nie ma internetu i kończy wszystkie połączenia które nawiązał i tym samym wywala go z kolejki u kogoś.

Ściągało Ci się 100Kb/s zmiana IP, ściąga się 0Kb/s bo połączenia utraciłeś.

No-IP CI ich nie utrzyma, nawet gdyby był widoczny pod domęną no-ip to ta domena i tak ma przekierowania na jego adres IP a w momencie gdy wysyła zapytania i ich nie dostaje to serwer zrywa połączenie.

W grze jak jest ? pingi są po 2000ms lub w ogóle nie wracają to w końcu będzie napis “Zostałeś rozłączony z serwerem” lub coś podobnego.

witam. przeczytałem wasze wypowiedzi,i muszę przyznać że dużo można się od was nauczyć…pytanie brzmi,jaki program nie skomplikowany w obsłudze i w polskim języku jest najlepszy waszym zdaniem ? do sciągania na przykład filmów. obecnie korzystam z e mule dlatego że jest prosty w obsłudze aczkolwiek dosyć powolny …jeżeli macie coś lepszego to może podpowiecie. =D> =D>

witam. przeczytałem wasze wypowiedzi,i muszę przyznać że dużo można się od was nauczyć…pytanie brzmi,jaki program nie skomplikowany w obsłudze i w polskim języku jest najlepszy waszym zdaniem ? do sciągania na przykład filmów. obecnie korzystam z e mule dlatego że jest prosty w obsłudze aczkolwiek dosyć powolny …jeżeli macie coś lepszego to może podpowiecie. =D> =D>

witam. przeczytałem wasze wypowiedzi,i muszę przyznać że dużo można się od was nauczyć…pytanie brzmi,jaki program nie skomplikowany w obsłudze i w polskim języku jest najlepszy waszym zdaniem ? do sciągania na przykład filmów. obecnie korzystam z e mule dlatego że jest prosty w obsłudze aczkolwiek dosyć powolny …jeżeli macie coś lepszego to może podpowiecie. =D> =D>

=D> 3 posty pod rząd pięknie…

Każdy używa to co lubi, Jedni mają zablokowane p2p inni co innego, więc wszystko od tego zależy. jeśli masz zmienne IP wybierz RAPIDSHARE.COM , jeśli nie spróbuj p2p. Wszystko zależy od łącza i co chcesz ściągać jeśli piszesz że filmy to uważaj bo to NIELEGALNE !!

na High ID nie jest znowu taki wolny o ile dobrze skonfigurujesz windowsa i eMule.

eMule dla swojej neostrady z połączeniami/połączenia na 5sek/źródeł na plik.

Windows ma normalnie zapisane max do 10 połączeń(przed wirusami) i należy xp-anti czy anty zmienić je na min 50, ja mam nielimitowane :stuck_out_tongue: Czyli ileś tam tysięcy.

Ja ściągam metodą P2M(przeważnie MoorHunt), i też dość często RS z Crypt Load(jak chwile pochodzi to u mnie potrafi ciągnąć 200mb pamięci ^^).

Rzadko eMule, no chyba że nie ma gdzie indziej lub jest w miarę źródeł to wolę eMule i pare plików niż rapidshare.

RapidShare z Crypt Load i jeżeli nie ma to uzupełnić sobie skrypt do ponownego połączenia(ponowne uruchomienie LiveBoxa) i pobiera nowe IP, z modemem łatwiej bo można dać rozłącz po pobraniu i auto connect na ok. 20sekund żeby się łączył po rozłączeniu i IP nowe ;]

dziękuje.