Automatyczna zmiana proxy

Witam.

Problem z tego co widziałem stary… Moje proxy samoistnie się włącza i ustawia na 127.0.0.1. Oczywiscie brak internetu.

Problem wydaje mi się mało groźny ale irytujący. Miałem Windows 10, myślałem, że to jego wina bo nowe łatki coraz gorzej działał. Wróciłem na 7 czystą ale problem zaczął się i na niej pojawiać. 

Kasowalem rejestry, skanowałem komputer antywirusami, anty malwareami, bootowalnym antywirem. Nie wykryło nic.

Pomoże ktoś? Przez pierwszy miesiąc machałem na to ręką po pół roku mam dość.

Może takie proxy ustawia Twój antywirus (żeby filtrować ruch HTTP)? Jakiego używasz? Odinstaluj go i zobacz jak będzie.

@Pablo_Wawa Nie używam antywirusa. Co jakiś czas pobiorę żeby sprawdzić czy nic się nie dzieje i odinstalowuje.

Ale jeśli to ma znaczenie to jak już skanuje to AVG lub G-Data i Malwarebytes Anti-Malware 

A dostęp do internetu masz przez WiFi ze swojego routera? Możesz się na niego dostać, zalogować i zobaczyć ustawienia DNSów, DHCP i innych, może gdzieś jest jakiś dziwny wpis (ktoś się włamał na router, zmodyfikował ustawienia, po czym udało mu się podrzucić Ci jakąś niebezpieczną zawartość HTTP, np. w skryptach JS)?

Dostęp do neta w komputerze mam po kablu, tablet z Windowsem 10 nie zmienia sam z siebie proxy
Nie ma żadnej zmiany w ustawieniach routera

Czyli na czystym systemie Windows 7 pojawił Ci się taki objaw? A skąd wziąłeś instalkę tego systemu (może była czymś “wzbogacona”)? Ja, poza posiadanymi płytkami DVD, korzystam z tego serwisu z obrazami ISO systemów Windows.

Może jakiś zainstalowany przez Ciebie program (inny niż wspomniany AV) tak działa?

Na 7 i 10 te same problemy oba obrazy były pobierane ze strony MS.
Problem pojawił się prawie od razu po instalacji. Problem nie jest codziennie o konkretnej porze, działaniu czy czymś podobnym.
5 dni działa dobrze następnego dnia zmienia się 2 razy, 2 dni dobrze i znów zmiana.

Ale jak się proxy ustawi/zmieni (na 127.0.0.1), to potem Ty ręcznie to poprawiasz, czy znów samo się “naprawia”? Ja bym jednak spróbował namierzyć program, jaki zawsze instalujesz po postawieniu systemu Windows - może potem instalujesz łatki nie przez Windows Update, a może jakieś podstawowe programy wgrywasz?