Automatyczna? zmiana wydajności procesora

Witam serdecznie!

Mam pewien problem, którego nie mogę sam rozwiązać. Mianowicie: posiadam procesor AMD Athlon II X4 640 3.00GHz, do tej pory wydajność procesora skakała w granicach 3000MHz - sprawdzane programem Easy Tune 6. Grając w pewną grę zauważyłem, że bardzo muli mi komputer. Sprawdziłem programem ET6: wydajność procesora wynosiła około 800MHz, od tamtej pory wydajność procesora nie przekracza tej wartości. Jedynym sposobem na uzyskanie 3000MHz jest obciążenie komputera. Moje pytanie brzmi następująco: Czy można i jak, można ustawić tę wartość manualnie żeby nie skakała i była stała w granicach 3000MHz. Dodam również iż ten problem mam już drugi raz, rozwiązałem go kiedyś formatem systemu, który i tak miał nastąpić. Mam nadzieję, że ktoś spotkał się z takim problemem i znalazł rozwiązanie, lub ktoś po prostu na tym się zna. Z góry dziękuję za pomoc! !!

Ech… Poczytaj w google o funkcji Cool’n’Quiet i ewentualnie doinstaluj wszystkie sterowniki do płyty głównej. Tak po prostu ma być, timing wzrasta wraz z zapotrzebowaniem, a jeśli nie robi tego należycie to albo j.w. brak sterowników, albo masz uszkodzony procesor lub płytę.

PS: W Biosie możesz wyłączyć tą opcję i mieć cały czas full speed, ale to bezsensowne katowanie procka.

Przez ponad rok nie było takiego problemu także, wątpię żeby to było normalne.

EDIT:

Mnożnik spada z x15 na x4.

Korzystam z tej opcji z powodzeniem, po co ma mi komp przy odpalonym gg i mozilli zasuwać na full? 854MHz stykają mu bez problemu

Mi też to nie przeszkadza ale jak chcę pograć w grę to mi strasznie muli, mam tzw. “Pokaz slajdów”.

Spróbuj ją wyłączyć i włączyć, może coś sie spsuło… Może stery stare ? Mi w grach odpowiednio skaczą te MHz :smiley:

Nic nie daje. Sterowniki instalowałem z płyty którą wymieniałem razem z procesorem około rok temu…

Masz tu wykrywacz sterów AMD:

http://support.amd.com/us/gpudownload/w … etect.aspx

Ściągnij to i pobierz wszystko nowe.

Jeśli to windows 7 to:

Panel sterowania>> Opcje zasilania

Zaznacz zrównoważony i obok kliknij zmień ustawienia planu na dole wybierz zmień zaawansowane ustawienia zasilania

Rozwiń drzewko Zarządzanie energią procesora

Rozwiń minimalny stan procesora (ustaw na 5%)

Rozwiń maksymalny stan procesora (ustaw na 100%)

Sprawdź po tym zabiegu jak zachowuje się system.

Jeśli ustawienia były już takie wpisane zmień na inne o 1% i zaakceptuj a następnie z powrotem jak wyżej.

Nic nie pomogło.