Automatyczne aktualizacje a sp2

(cenart) #1

Dzień dobry....mam takie być może banalne pytania: mam włączone automatyczne aktualizacje w opcji"pobierz dla mnie aktualizacje ale pozwól mi wybrać kiedy mają zostać zainstalowane",do tej pory poinstalowałem wszelkie aktualizacje do mojego systemu tj. xp profesional sp1,ok 3 tyg temu przypadkiem kiedy pobierało się sp2 odklikałem anuluj i tak stanęło...już tego nie pobiera....czy wobec tego pobierze ponownie sp2?czy może już nie bo w końcu anulowałem?czy wobec tego mam pobrać i zainstalować sp2 samodzielnie,np z dobreprogramy.pl?albo mam pogrzebać w ustawieniach aktualizacji automatycznych?....przyznam szczerze że mnie to intryguje...słyszałem że lepiej instalować sp2 z marszu np. poprzez aktualizacje automatyczne lub z płyty jako zintegrowany pack z systemem...będę bardzo wdzięczny za info....pozdrawiam!

(Bunio) #2

Tak.

Pobieranie zostało anulowane ,a instalacja SP 2 z innego źródła nic nie zaszkodzi i przebiegnie pomyślnie.

(cenart) #3

no ok....tylko wciąż mnie intrygują odpowiedzi na zadane pytania w kwestii np. anulowanego pobierania sp2 poprzez automatyczne aktualizacje...bo np.w witrynie microsoft update użyłem opcji:wybierz aktualizacje opcjonalne i o wysokim priorytecie i nic,proponuje mi tylko narzędzie do sprawdzania oryginalności systemu( co też i swiadomie anulowalem) a w rzeczonym przypadku sp2 tej poprawki już nie proponuje.....ciekawi mnie to poprostu tak na przyszłość

(Grzesiek1) #4

Jeśli anulowałeś przy ściąganiu a nie przy instalacji to nic mu nie bedzie 8)

(cenart) #5

kurcze....no domyslam się ze nic mu nie bedzie bo anulowane zostało przy ściąganiu....tylko chodzi mi o to czy można wznowic pobieranie takiej anulowanej aktualizacji....a jesli tak to w jaki sposób?a może jest tak że jak anuluję pobieranie danej aktualizacji to nie mam już możliwości ponownego pobrania....ciekawy poprostu jestem...tak na przyszłość

(Grzesiek1) #6

Najlepiej to pobierz normalnie z dobreprogramy.pl ale podejrzewam ze na windows.update też by poszło i w automatycznych aktualizacjach też za jakiś czas

(cenart) #7

Hmmmm....no też tak podejrzewam od ok 3 tyg...ale na tyle mnie to intryguje że chciałbym mieć poprostu pewność że tak będzie...dlatego zarzcam hasło w tym temacie: czy jak anuluję pobieranie danej aktualizacji poprzez opcję aktualizacji automatycznych to za jakiś czas będą one mi znowu zaoferowane...myślę że taka wiedza przyda się każdemu niezbyt wprawnemu użytkownikowi komputera...a takich jak sądzę jest wielu i czasem takie banały ich intrygują:-)...a swoją drogą pobieram już sp2 z kochanych dobrychprogramów:-)...może jakiś moderator się uaktywni i oświeci w tym temacie???

(Grzesiek1) #8

Oj no przecież mówi cie ze jeśli nie zaznaczyłeś zeby ich ignorowało to i tak i tak je pobierze :mrgreen:

(Piecu92) #9

Jeżeli chcesz pobierać pliki przez windows update to musisz zainstalować to narzędzie

(Mentor777) #10

do sp2 nie trzeba narzędzia do sprawdzania oryginalności systemu

(El Presidento) #11

Nie trezeba ale i tak prędzej czy pózniej bedzie zainstalowane, teraz inaczej instaluje się aktualizacje , instalują cie przy wyłączaniu komputera bez ingerencji uzytkownikia, więc nawet nie bedziesz wiedział kiedy zainstaluje ci sie WGA.

(Kicior) #12

No, ale... zawsze można wyłączyć te automatyczne aktualizacje przy wyłączaniu i Ci się nie pobierze... :wink: