Automatyczne ciemnienie ekranu na ciemnym tle

Witam, od dłuższego czasu borykam się z automatycznym ciemnieniem ekranu na ciemnym tle, czy to w grach, filmach, czy na stronach internetowych. Przejrzałam już kilka stron z podpowiedziami co robić w takiej sytuacji, jednak żadna nie pomogła i problem nadal występuje. Funkcję jasności adaptacyjnej miałam wyłączoną jeszcze zanim przeczytałam, że może to rozwiązać problem. Intel Graphics Power Plan ustawiony jest na maximum performance. Po zastosowaniu zmian uruchomiłam ponownie laptop, jednak jak wcześniej wspomniałam, problem nadal jest. W ustawieniach systemu w zakładce bateria opcja niższej jasności ekranu w trybie oszczędzania baterii jest odznaczona. Czy ktoś wie co jeszcze można zrobić, żeby pozbyć się tego automatycznego ciemnienia?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Skoro ustawiony plan zasilania na wysoką wydajność, to pozostaje UAC.
z poradykomputerowe:

Mimo, że funkcja Kontrola konta użytkownika (UAC) dba o bezpieczeństwo systemu, wielu użytkowników twierdzi, że zwyczajnie utrudnia korzystanie z komputera. Za szczególnie denerwujący uznawany jest tzw. bezpieczny pulpit, czyli efekt przyciemnienia ekranu.

Suwak niżej, albo wyłączyć UAC.

Działa, pięknie dziękuję :slight_smile: