Automatyczne dodanie do autostartu

Witam. Jak po uruchomieniu danego programu automatycznie dodał się do autostartu?

sprawdź w … panelu sterowania>>>wszystkie elementy Panelu sterowania >>>>Ikony obszaru powiadomień.

Nie zrozumiałeś mojego pytania :wink: Chodzi mi o to, co zrobić, aby po uruchomieniu danego programu pierwszy raz , automatycznie dodał się on do autostartu. Program napisany w C# (nie prze zemnie).

a nie lepiej zainstalować win-patrol i z jego poziomu , dodawać ,usuwać ewentualnie blokować programy startowe ?

Nie. Edytować, dodawać i usuwać umiem i to bez żadnego programu ( :razz: ). A więc jeszcze raz ponawiam pytanie: co zrobić, aby po uruchomieniu danego programu pierwszy raz, automatycznie dodał się on do autostartu?

Dodaj go ręcznie do rejestru do autostaru

tu napisałeś tak…Witam. Jak po uruchomieniu danego programu automatycznie dodał się do autostartu?

a teraz napisałeś… co zrobić, aby po uruchomieniu danego programu pierwszy raz, automatycznie dodał się on do autostartu? tu jest zrozumiale

Pobierz ReStartMe

Przesuń LPM ikonę skrótu tego programu z Pulpitu kolejno na przycisk Start > Wszystkie programy i na folder Autostart, który tam się znajduje. Tam puść przycisk myszy.

Jeszcze raz: co zrobić, aby po uruchomieniu danego programu pierwszy raz, automatycznie dodał się on do autostartu?

Program sam się do autostartu nie doda. Jeśli masz w ustawieniach tego programu opcję uruchamiania wraz ze startem systemu, to ją wykorzystaj. Jeśli nie to skorzystaj z którejś z porad we wcześniejszych wpisach, czyli dodaj skrót programu do folderu autostart albo edytuj rejestr i dodaj wpis do klucza np. HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run lub wykorzystaj program zewnętrzny który oferuje taką funkcjonalność.

Manualnie ja potrafię dodać do autostartu. Mi chodzi o to, żeby po pierwszym uruchomieniu od razu dodał się on automatycznie do autostartu. Program jest napisany w C# i jest to w postaci konsoli (coś jak cmd). Nie pisać postów typu “napisałeś program to i będziesz umiał go dodać do autostartu”. Nie napisałem go ja, tylko znajomy z którym nie mam kontaktu.

Program sam z siebie się nie doda, musi być odpowiednio “zaprogramowany”, posiadać odpowiednią opcję w kodzie (nie pytaj jak dokładnie bo nie jestem programistą), w skrócie, jeżeli autor nie zaimplementował takiej opcji to albo dodasz ręcznie albo dopiszesz sobie kod odpowiedzialny za dodanie do auto-startu.

Ok, dzięki ludziska za fatygę.