Automatyczne dodanie do autostartu

(Kkmaron) #1

Witam. Jak po uruchomieniu danego programu automatycznie dodał się do autostartu?

(Leszek2204) #2

sprawdź w ..... panelu sterowania>>>wszystkie elementy Panelu sterowania >>>>Ikony obszaru powiadomień.

(Kkmaron) #3

Nie zrozumiałeś mojego pytania :wink: Chodzi mi o to, co zrobić, aby po uruchomieniu danego programu pierwszy raz , automatycznie dodał się on do autostartu. Program napisany w C# (nie prze zemnie).

(Pawel Aleks) #4

a nie lepiej zainstalować win-patrol i z jego poziomu , dodawać ,usuwać ewentualnie blokować programy startowe ?

(Kkmaron) #5

Nie. Edytować, dodawać i usuwać umiem i to bez żadnego programu ( :razz: ). A więc jeszcze raz ponawiam pytanie: co zrobić, aby po uruchomieniu danego programu pierwszy raz, automatycznie dodał się on do autostartu?

(Butcher696) #6

Dodaj go ręcznie do rejestru do autostaru

(Leszek2204) #7

tu napisałeś tak....Witam. Jak po uruchomieniu danego programu automatycznie dodał się do autostartu?

a teraz napisałeś... co zrobić, aby po uruchomieniu danego programu pierwszy raz, automatycznie dodał się on do autostartu? tu jest zrozumiale

Pobierz ReStartMe

(system) #8

Przesuń LPM ikonę skrótu tego programu z Pulpitu kolejno na przycisk Start > Wszystkie programy i na folder Autostart, który tam się znajduje. Tam puść przycisk myszy.

(Kkmaron) #9

Jeszcze raz: co zrobić, aby po uruchomieniu danego programu pierwszy raz, automatycznie dodał się on do autostartu?

(Quigonmaster) #10

Program sam się do autostartu nie doda. Jeśli masz w ustawieniach tego programu opcję uruchamiania wraz ze startem systemu, to ją wykorzystaj. Jeśli nie to skorzystaj z którejś z porad we wcześniejszych wpisach, czyli dodaj skrót programu do folderu autostart albo edytuj rejestr i dodaj wpis do klucza np. HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run lub wykorzystaj program zewnętrzny który oferuje taką funkcjonalność.

(Kkmaron) #11

Manualnie ja potrafię dodać do autostartu. Mi chodzi o to, żeby po pierwszym uruchomieniu od razu dodał się on automatycznie do autostartu. Program jest napisany w C# i jest to w postaci konsoli (coś jak cmd). Nie pisać postów typu "napisałeś program to i będziesz umiał go dodać do autostartu". Nie napisałem go ja, tylko znajomy z którym nie mam kontaktu.

(Semtex) #12

Program sam z siebie się nie doda, musi być odpowiednio "zaprogramowany", posiadać odpowiednią opcję w kodzie (nie pytaj jak dokładnie bo nie jestem programistą), w skrócie, jeżeli autor nie zaimplementował takiej opcji to albo dodasz ręcznie albo dopiszesz sobie kod odpowiedzialny za dodanie do auto-startu.

(Kkmaron) #13

Ok, dzięki ludziska za fatygę.