Automatyczne kopiowanie zawartości folderu w inne miejsce

Witam serdecznie

Z góry przepraszam bo zaraz mnie zjecie że nie szukam w Google albo na DP ale szukałem i mam już przećwiczone kilka patentów jednak nie spełniają one moich oczekiwań.

W czym rzecz zapytacie - a no w tym iż szukam rozwiązania lub pomocy w napisaniu batcha który by monitorował powiedzmy folder DANE na dysku twardym mojego komputera i w momencie w którym w w/w folderze pojawia się zmiana pliku albo dochodzą nowe pliki - całą zawartość lub też zmienione/dodane pliki nie jako automatycznie przesyła/kopiuje do innego folderu np. na QNAPIE. Nie chcę definiować harmonogramów, nie chcę wskazywać 1000 folderów albo plików - chodzi tylko o zwykłe wykonanie kopii zapasowej (bezpieczeństwa) plików dodanych lub nawet całego folderu w inne miejsce.

Podpowiecie coś?

Jaki OS?

Rozumiem, że jak np. na Twoim komputerze pojawi się wirus szyfrujący i zaszyfruje te dane, to ten skrypt wykyje zmiany i wykona synchronizację - tj. po dwóch stronach (stacji roboczej i NASa) będziesz mieć bezużyteczne dane?
Jak to Windows, to wrzuć jakiś program do backupu (np. Acronis True Image) i wykonuj sobie backup różnicowy z polityką zachowania X backupów całościowych i Y backupów przyrostowych.

Skoro to ma być kopiowane do folderu, to zapewne do i tak dostępnej lokalizacji, więc cryptolocker wejdzie i tam. Mało która odmiana nie odwiedza podpiętych zasobów sieciowych…

Wystarczy, żeby tylko program do backupu miał autoryzację do zasobu. Nie zmienia to faktu, że warto robić też backup NASa. Najważniejszych danych nie ma najczęściej dużo (oczywiście jak ktoś dużo fotografuje, czy przetwarza filmy itd.). Danych odtwarzalnych nie wynoszę w inne miejsce. Te najważniejsze wynoszę do innego domu na dysku USB - tak, żeby zawsze mieć kopię poza domem.

Dziękuję Panowie za odpowiedzi ale nie chodzi o cryptolokery :slight_smile: lub inne szyfrujące dziadostwa ;p

Generalnie chodzi o to że mi padł dysk SSD3 dni temu i byłem zmuszony wstawić nowy - generalnie 90% zsynchronizowało mi się z chmurą i bezstratnie niemal że powróciłem do pracy ale jakieś straty poniosłem - generalnie chodzi mi o to że chciałbym sobie w tym programiku/ skrypciku - raz określić które foldery ma monitorować i zapomnieć o tym

jestem świadomym użytkownikiem zarówno komputera jak i Internetu i dziadostwa w postaci krypto nie wpuszczam.
Przećwiczyłem już nie jeden programik synchronizujący ale z mniejszym lub większym nerwem wracałem do starego dobrego DoubleCommandera w celu ręcznej synchronizacji (archiwizacji) najpotrzebniejszych rzeczy - ale to jest rozwiązanie jak muszę je zrobić bo codziennie po kilka razy dziennie mi się tego zwyczajnie nie chce robić :slight_smile: stąd moje pytanie

Windows 10 Pro x64