Automatyczne logowanie się do sieci KDE Manjaro

Witam,

 

Jak zmusić system do zapamiętania hasła do WIFI ? Wcześniej jakiś KWallet się pytał, ale go olałem. Co mogę teraz zrobić, żeby system pamiętał hasło i automatycznie logował się do sieci?

Przechować hasło wlasnie w KWallet.

Ok, a mogę jakoś poprawić sytuację? Chodzi o to, że wcześniej “mu” odmowiłem, a teraz gdy wpisuję hasło nic mi nie proponuje.

Usuń profil połączenia z Network Managera i KWallet powinien zapytać o hasło. W sumie olanie KW nie powinno powodować problemów, ja też odmówiłem KW przechowywanie hasła i NM pamięta cały czas.

Sprawdź w konfiguracji połączenia czy jest ustawione aby pamiętał hasło.

Możesz też zmienić aby połączenie było dostępne dla wszystkich użytkowników

Szukam i szukam i nie mogę znaleźć.

Jak mam sprwadzić czy jest ustawione, żeby zapamiętał hasło ? A jak usunąć profif z NM ?

 

Też mi się wydawało jak Tobie @roobal. Pomyślałem, niech kWallet się odczepi NM i tak zapamięta hasło. Jedyne co pamięta to to, żeby się łączyć z siecią.

Z KDE można nawet całkowicie usunąć Walleta (w dystrybucjach, gdzie nie pociąga to ze sobą połowy KDE…), a Network Manager i tak nie powinien mieć problemów z hasłem.

Okey, udało mi się. Faktycznie w opcjach NM’a wpisałem mu na sztywno hasło i wszystko jest  w porządku.

Dziękuję,