Automatyczne logowanie z opóźnieniem

Witam!

Mam dwa konta użytkowników, z których jedno jest używane przeze mnie, a drugie przez pozostałych użytkowników komputera. Włączając komputer automatycznie loguje się drugie z nich, więc jeśli chcę (raz na jakiś czas) włączyć swoje, to muszę poczekać na zalogowanie, wylogować i ponownie się zalogować.

Jak w temacie - czy zna ktoś sposób na ustawienie takiego warunkowego automatycznego logowania, żebym miał (przez kilka sekund) szansę zalogować się na inne konto użytkownika, niż te domyślne?

Pozdrawiam :slight_smile:

Adam.

Panel sterowania -> Konta użytkowników -> Zmień sposób logowania lub wylogowywania użytkowników -> Użyj ekranu powitalnego.

Dzięki za odpowiedź, ale opcja ta jest zaznaczona, aktywna.

Po włączeniu komputera pokazuje mi się ekran powitalny, ale automatycznie komputer loguje mnie na konto drugiego użytkownika, bo tak ustawiłem (wpisując w uruchom “control userpasswords2”, zaznaczając konto drugiego użytkownika i następnie odznaczając opcję “aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło”).

Chodzi mi o to, żeby użytkownik nie musiał wprowadzać nazwy użytkownika i hasła, ale żeby mógł to zrobić przez kilka sekund, właśnie podczas wyświetlania ekranu powitalnego.

Wiem, o co Ci chodzi, coś na podobę GRUBA, tylke że tu chodzi o logowanie. W czasie 10 sec masz szanse wyboru systemu innego niż Linux, po tym czasie włącza się distro. No trochę ciężko z takim czymś, przynjmniej ja o takim czymś nie słyszałem.

Obawiam się, że Windows takiej podstawowej funkcjonalności niestety jeszcze nie posiada. Być może istnieją programy, które takie coś umożliwiają.

Lepszym przykładem jest nie tyle Grub co GDM, który taką możliwość posiada, tzn. autologowanie właśnie po czasie.

Pozdrawiam!