Automatyczne porządki na dysku internetowym Chomikuj.pl

Witam.

Wiecie co? Zostałem dziś zaskoczony i nieco zdenerwowany tą wiadomością. Automatyczne porządki i automatyczny wybór plików na moim dysku Chomikuj pl? Moim Daniem to ja powinienem moc zdecydować czy chcę porządków i przede wszystkim jakie pliki usuwać. Jeśli potrzebne, to każą pobierać na dysk komputera czy telefonu. Jakby nie było opcji oznaczania jako potrzebne lub jako plik do zachowania. Wszystko powyciągali z moich folderów i wrzucili wtmieszajac w jednym, który się usunie 8 lipca. Nie wiem, co i jak o tym myśleć.

Poza tym, ja tą usługę traktowałem jak coś w rodzaju Dysku Google, czy OneDrive. Wgrałem I w razie jakiejś awarii sobie pobrałem, a tu kasują wg administracji stare i nieużywane pliki.

Ja mam i używam chmury Google Driver, OneDrive, mega, ale ten chomik to bardziej hosting plików. Korzystałem z tego może już z 10 lat, a tu takie przeboje teraz? Dobrze, że z dysku Google mi niczego nie wywalają czy z ObeDrive.

A zapoznałeś się z Regulaminem serwisu? Może są w nim zapisy informujące o możliwości podejmowania takich działań. To nie pierwsza taka akcja administracji chomikuj i zapewne nie ostatnia. W tym serwisie jest wiele kont, z których użytkownicy już od dawna nie korzystają (patrz daty ostatniego logowania). Dane na takich kontach, często śmieciowe - zalegają i zawalają przestrzeń dyskową. Natomiast cała akcja ma zapewne na celu uwolnienie zasobów dyskowych.

Jeśli chodzi o dyski, to dlaczego nie ograniczą miejsca - jak Dysk Google czy OneDrive?? Co, nieograniczone - niby - miejsce i tak to wygląda…

Wg. mnie powinna być opcja oznaczenia danego pliku jako „Potrzebny” lub jako „Do zachowania” lub podobnie. Wtedy tego 8 lipca by mi wróciło na swoje miejsce bez potrzeby pobierania.

Dochodzę do wniosku, że traktowanie chomikuj.pl jako dysk w chmurze typu OneDrive czy Dysk Google lub MEGA jest bez sensu… Jak Wy o tym myślicie??

A zaskoczyłeś kiedyś, że tak naprawdę żadna usługa wymiany plików (chomik i kilka innych) oraz, żadna inna realna w typu chmura nie gwarantuje Ci przechowywania.
Każda z nich ma w regulaminie ‘coś’ co pozwala im robić z Twoimi plikami co się chce. A jak nie ma jawnie to mają zapis ‘za straty nie odpowiadamy’.

No to też mam kopię plików z chmur na dysku USB i komputerze.

Możesz spróbować na własną rękę przenieść do starych folderów i sprawdzać czy wracają do folderu „znikną 8 lipca”.

@krystian3w wiesz co, już ten folder z plikami do usunięcia przejrzałem i usunąłem wszystko. Były tam stare audiobooki z czasów licealnych, instalki starych gier, programów, sety muzyczne Hardwell On Air czy Protector Brzeski Czekanów, wywaliłem też swoje stare MP3, mam je na Dysku Google i jeszcze trochę tego było. Najbardziej szkoda mi było tych instalki gier, które były kupione przeze mnie na płytach. Pamiętasz Cyber Mychę lub NFS Most Wanted 2005 luv Carvon lub Undercover? Płytki miałem, zrobiłem jakieś 3 czy 4 lata sobie ISO i super, bo płytki zniszczyły się lub zgubione. Teraz pobralobt się, wgraloby się grę u pograli oraz przyponniakovt się.

Sorki za literówki, ale autokorekta ty nie działa w Gviard.

Poza grami, podobnie jak one, miałem schowane programy. No ale cóż, trudno się mówi.

Sety muzyczne na YT Music dostępne, audiobooków nie potrzebuje, a tapety czy dzwonki na telefon wgrałem sobie na MEGA.

Z tego chomika korzystam od bodaj 2012 roku. No cóż, jeśli będę czegoś potrzebował lub chciał pobrać, to pibiorę od innego chomika. Tyle, że ten zakochany transfee! Że swojego konta pobierałem nie zabierali transferu. Dlatego tak ja wszystko ran wrzucałem, by zaoszczędzić pieniądze. Plik sprawdzony, bezpieczny. Tak, u kogoś innego może być różnie.

Tyle mojej wypowiedzi na chwilę obecną. Myślę, że mądrze postąpiłem. Trzeba się po prostu do tej sytuacji przyzwyczaić. Moim zdaniem to kwestia kilku dni lub tyg.

No raczej nie pobierałeś tych danych skoro napisali, że będą usuwać stare, nieużywane od dawna pliki. Druga sprawa to: usunąłeś większość danych, które jak wcześniej pisałeś były Ci potrzebne. Czyli jednak zalegały na dysku, stare, można powiedzieć „śmieciowe” dane. Trzecia kwestia to transfer, z opłat abonamentowo-transferowcyh chomikuj się utrzymuje (chociaż nie tylko z tego). W serwisie nie uświadczysz nachalnych reklam, w sumie to nie widziałem tam żadnych reklam poza materiałami własnymi serwisu i materiałami promowanymi (np. szukasz pirackiej muzyki/filmu, w wynikach może pojawić się legalna propozycja dostępu do takiego zasobu), a utrzymanie infrastruktury przecież kosztuje. Napisałeś, że wrzucałeś tam wszystko aby zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie piszesz o zakichanym transferze i masz pretensję, że chcą usuwać od dawna nieużywane dane. Kurczę… może czegoś nie rozumiem ale widzę tutaj podejście typowego polskiego Janusza.

Wrzuciłem to w 2022 roku lub 2020. Miałem tam starsze pliki z 2016 roku np. te tapety i niby są, ale zawczasu wgralem to na inną chmurę (MEGA) i mam tam kolekcję 1120 tapet na PC czy telefon. Czy nie pobieralem? No może, ale myślałem, że mogę to potraktować jak backup - padłby dysk, to za free bym sobie coś pościągał ze swego konta, a tu masz…

No niby istnieje coś takiego, jak „ChomikManiac”, czyli premiowe konto z bodaj 10 GB na tydzień chyba… Chomikuj. Jednak, czy warto??