Automatyczne przewijanie okien?


(betmariss) #1

Czy jest jakiś program na Windows 7, który pozwoli na automatyczne przewijanie okien (np.: długich dokumentów czy długiej listy czcionek w oknie programu do zarządzania czcionkami) w ustalonym, stałym tempie? Chodzi mi o coś takiego jak autoscroll, kiedy czytam e-booki na komórce. Wiem, że w Windows mogę np. kliknąć i chwilę przytrzymać strzałeczkę u dołu scrollbara ale wtedy to przewijanie odbywa się o wiele za szybko i nie znalazłam możliwości spowolnienia go do takiego tempa, jak potrzebuję. Dodam jeszcze, że nie używam i nie posiadam myszy. Jestem przyzwyczajona do touchpada i bardzo niewygodnie mi jest posługiwać się myszką.


(ftalo) #2

myszki z kółkiem posiadają taką funkcję że jeśli klikniesz kółko to pojawia się autoprzewijanie z prędkością zależną od ustawienia kursora myszki. Teraz trzeba szukać emulacji tej funkcji w programie do konfiguracji touchpada,albo nawet już jest przypisana do którejś strefy dotyku na touchpadzie.Oczywiście pod warunkiem że w ogóle masz zainstalowany dedykowany program do jego obsługi zgodny z modelem i sterownikami


(betmariss) #3

Mam coś takiego:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/274 ... t01614.png

https://dl.dropboxusercontent.com/u/274 ... t01615.png

ale jest to bardzo niewygodne. Trzeba cały czas przytrzymywać palce na touchpadzie tuż przy krawędzi aby przewijało się powoli. Chciałabym, aby jakiś program sam przewijał okno w ustalonym tempie po jednym kliknięciu albo żeby dało się zmniejszyć prędkość przewijania po kliknięciu w tę strzałeczkę u dołu scrollbara. Teraz jak w nią kliknę, przytrzymam chwilę i zdejmę palec z touchpada, to dalej samo się przewija ale zdecydowanie za szybko, mimo że jak widać na pierwszym zrzucie mam ustawione na "Wolno". Wiem, że są programy do zrzutów ekranu, które same sobie przewijają zawartość okna, aby zrobić zrzut całej strony i nawet można w nich ustawić prędkość przewijania: https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/11.png. Musiałoby to być coś na podobnej zasadzie, tylko nie do robienia zrzutów a do samego przewijania. Skoro te programy to potrafią, to chyba jest coś takiego możliwe?