Automatyczne przyciemnianie ekranu

Witam.

 

Od około miesiąca mam problem z automatycznym przyciemnianiem ekranu przy ciemnym tle czy to w programie, przeglądarkach czy samym interfejsie w laptopie. Jak to wyłączyć?

Laptop Acer i5-5200U, 940M 2GB

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. :slight_smile:

Ten problem występuje przy Radeonach Była tam taka głupia funkcja która powinna działać odwrotnie niż to zostało zaprogramowane…

Poszukaj w ustawieniach grafiki, zarządzanie energii lub w systemowych ustawieniach zarządzania energią.

“Opcje zasilania” znajdź. Tam powinna znajdować się opcja, odpowiedzialna za wspomniany problem.

940M 2 GB - to jednak oznacza GeForca. Radeon nigdy nie miał takich oznaczeń.

 

Opcje zasilania - Ustawienia zaawansowane – nie ma tam opcji przyciemniania ekranu.

 

Ani w ustawieniach systemowych, ani w ustawieniach sterownika grafiki… nigdzie nie znalazłem tej okropnej opcji… :frowning:

PPM na pulpit>Właściwości grafiki…>zasilanie>zasilane z baterii>przedłużony czas pracy baterii na potrzeby gier WYŁĄCZ oraz technologia oszczędzania energii wyświetlacza WYŁĄCZ

Potem klikasz ZASTOSUJ 

Mam ten sam procesor i miałem ten sam problem co Ty.

Po wyłączeniu tych 2 opcji nie będziesz miał już tych problemów czy to na baterii czy na zasilaniu z gniazdka.

mark1a , pierwszą opcję miałem wyłączoną, a drugą wyłączyłem i od razu sprawdzam i nadal to samo. Restartuję laptopa i pomogło. :slight_smile: Ogromne dzięki :slight_smile:

 

EDIT 18 grudnia:

Niby problem rozwiązany, ale… Dzisiaj zaobserwowałem, że ekran znowu się ściemnia i rozjaśnia, wchodzę w tą opcję (w/w) i co widzę? Samoczynne włączenie! Nie wiem czym to spowodowane… aktualizacją systemu?!? Możliwe, chociaż po aktualizacji i restarcie laptopa nie było widać wariowania podświetlenia, tylko… dwa dni później! Jeśli ktokolwiek wie jak na stałe wyłączyć lub usunąć tą opcję będę wniebowzięty.

Dziękuję moderatorowi za połączenie postów… Teraz już na pewno nikt mi nie pomoże…

Co tu pomagać skoro wszystko zostało napisane, ustawienia zarządzania energią grafiki.

No jednak nie zostało rozwiązane skoro opcja samoistnie się włącza…