Automatyczne przyciemnianie ekranu

(DeVertus) #1

Witam.

Od około miesiąca mam problem z automatycznym przyciemnianiem ekranu przy ciemnym tle czy to w programie, przeglądarkach czy samym interfejsie w laptopie. Jak to wyłączyć?

Laptop Acer i5-5200U, 940M 2GB

Z góry dzięki za odpowiedzi. :slight_smile:

(daras28-82) #2

Ten problem występuje przy Radeonach Była tam taka głupia funkcja która powinna działać odwrotnie niż to zostało zaprogramowane…

Poszukaj w ustawieniach grafiki, zarządzanie energii lub w systemowych ustawieniach zarządzania energią.

“Opcje zasilania” znajdź. Tam powinna znajdować się opcja, odpowiedzialna za wspomniany problem.

(DeVertus) #4

940M 2 GB - to jednak oznacza GeForca. Radeon nigdy nie miał takich oznaczeń.

Opcje zasilania - Ustawienia zaawansowane – nie ma tam opcji przyciemniania ekranu.

Ani w ustawieniach systemowych, ani w ustawieniach sterownika grafiki… nigdzie nie znalazłem tej okropnej opcji… :frowning:

PPM na pulpit>Właściwości grafiki…>zasilanie>zasilane z baterii>przedłużony czas pracy baterii na potrzeby gier WYŁĄCZ oraz technologia oszczędzania energii wyświetlacza WYŁĄCZ

Potem klikasz ZASTOSUJ 

Mam ten sam procesor i miałem ten sam problem co Ty.

Po wyłączeniu tych 2 opcji nie będziesz miał już tych problemów czy to na baterii czy na zasilaniu z gniazdka.

(DeVertus) #6

mark1a , pierwszą opcję miałem wyłączoną, a drugą wyłączyłem i od razu sprawdzam i nadal to samo. Restartuję laptopa i pomogło. :slight_smile: Ogromne dzięki :slight_smile:

EDIT 18 grudnia:

Niby problem rozwiązany, ale… Dzisiaj zaobserwowałem, że ekran znowu się ściemnia i rozjaśnia, wchodzę w tą opcję (w/w) i co widzę? Samoczynne włączenie! Nie wiem czym to spowodowane… aktualizacją systemu?!? Możliwe, chociaż po aktualizacji i restarcie laptopa nie było widać wariowania podświetlenia, tylko… dwa dni później! Jeśli ktokolwiek wie jak na stałe wyłączyć lub usunąć tą opcję będę wniebowzięty.

(DeVertus) #7

Dziękuję moderatorowi za połączenie postów… Teraz już na pewno nikt mi nie pomoże…

(daras28-82) #8

Co tu pomagać skoro wszystko zostało napisane, ustawienia zarządzania energią grafiki.

(DeVertus) #9

No jednak nie zostało rozwiązane skoro opcja samoistnie się włącza…