Automatyczne restartowanie po włączeniu trybu awaryjnego

Witam,

od kilku dni mam problem z trybem awaryjnym. Otóż, gdy wybieram opcję “tryb awaryjny” i wchodzę na konto administratora, po chwili następuje autorestart komputera. Gdy odpalam windows normalnie to wszystko działa ok. Wydaje mi się, że przyczyną tego dziwnego zdarzenia może być usunięcie składniku windows przez program Spybot. Skanowałem nim komputer, i znalazł kilka adware i malware. Podczas użytkowania nagle pokazał się komunikat tego programu o poważnej zmianie w rejestrze i wybrałem opcje zmień (czy jakoś tak). Proszę o szybką pomoc!

Ps. Jeszcze tydzień temu działało wszystko normalnie!

Dane komputera:

-Intel Celeron CPU 2.60 GHz

512 mb RAM

Ms Home Edition, Wersja 2002

-dodatek service pack 3

Spróbuj skorzystać z opcji przywracanie systemu.

:wink:

Skorzystaj z płyty z Windowsem i wybierz opcję “Napraw system”. Nadpisze to uszkodzone pliki, lub doda te, których nie ma.

OK zrobię tak jak proponujesz. Ale boję się jednego, że system z płytki wprowadzi mi stary service pack lub inne stare pliki, które kompletnie zepsują system. Spróbuję też przywracania systemu

Nie wprowadzi Ci starego Service Packa, nie powinien też nic “kompletnie” zepsuć.

Przed chwilą spróbowałem sposobu z płytką i się nie udało, ponieważ system na nowsze oprogramowanie niż na płytce. :frowning:

Przywracanie systemu chyba też nie… Zaraz się popłacze xd

Uruchom komputer z płyty instalacyjnej windows, kiedy instalator zapyta czy chcesz zainstalować nowy system czy naprawić bieżącą wersję wybierz R, czyli naprawę. Potem wpisz polecenie CHKDSK /P /R. Teraz musisz tylko czekać

“Przywracanie systemu chyba też nie…” Więc próbowałeś przywrócić system czy nie? Jeśli nie, spróbuj :slight_smile:

Pozdrawiam

@marchewkowypotwor

CHKDSK /P /R ? co robi /P bo imo CHKDSK nie ma takiego przelacznika i CHKDSK nie naprawi plikow a jedynie system plikow, pomyliles pojecia i pewnie miałeś na myśli CHKDSK /F /R (imo /R jest zbedne i trwa bardzoooo dlugo, /R jest tylko dla odzysku danych z dysku z bad sektorami - powoduje ich oznaczenie i wykluczenie poza system plików)

@Vezovi

W uruchom wpisz CMD

Potem wpisz dokładnie: sfc /scannow

To zeskanuje pliki systemowe i zamieni je na te z dllcache.

Możesz mieć problem jak zawoła o płytę a ty doinstalowałeś SP3 a nie mam zintegrowanego z płyta, bo czasem chce płyty z SP który jest zainstalowany, ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sobie teraz taka zrobił.

Opcja “R” na płycie to konsola odzyskiwania, tam się nie da tak naprawdę dużo zrobić poza sprawdzaniem systemu plików i naprawa bootloadera - jest bardzo ubogie w porowaniud do opcji naprawy w Viscie czy Windows 7 (tam jest Windows PE wiec tak naprawdę mamy coś ala Windows Live, dość ograniczony ale dużo lepszy od konsoli)

Problem z trybem awaryjnym nie musi być spowodowany SpyBotem, możliwe ze jakiś sterownik wywala system, jeśli masz włączony autorestart na Niebieskim Ekranie Śmierci to go wyłącz żeby zobaczyć ten ekran. Informacje tam zawarte pomogą w znalezieniu przyczyny.

Zagalopowałem się :slight_smile: chodziło mi o CHKDSK/F . Dzięki za zwrócenie uwagi.

Pozdrawiam

virusek możesz mi podać dokładnie gdzie mam wejść aby wyłączyć ten autorestart?

Panel Sterowania -> System -> zakładka zaawansowane, przycisk Ustawienia w polu Uruchamianie i odzyskiwanie -> Odznaczyć Automatycznie uruchom ponownie.

Mogę być trochę nieprecyzyjny, dawno nie używałem XP.

niestety ale miałem już tą opcję odznaczoną

Dodane 20.11.2009 (Pt) 23:14

nikt nie wie jak mi pomóc? spróbuję programu Hdd regeneretor jeśli się uda to będzie dobrze xd :smiley: