Automatyczne ściemnianie się ekranu

Witam. Mam problem ze ściemnianiem się ekranu. Kiedy gram w gry i jest jakieś ciemniejsze tło to ekran automatycznie się ściemnia. Usługa monitorowania czujników wyłączona i dalej to samo. w ustawieniach systemowych ekranu nie ma nigdzie opcji dotyczącej tego, a w zaawansowanych opcjach zasilania, gdy rozwijam podpunkt ekran mam do wyboru tylko to co widać poniżej na zdjęciu. Komputer jest dosyć nowy, sterowniki do karty graficznej aktualne.EKRANNN

Specyfikacja komputera:
AMD Ryzen 5 2600 Six-Core 3,40 GHz
16GB RAM
NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti
Windows 10 Home wersja 1909

W ustawieniach ekranu, tam gdzie się ustawia jasność jest coś takiego jak jasność adaptacyjna. Z mojego doświadczenia wynika, że nie raz ta funkcja działa błędnie bo też miałem kiedyś problem z tym że zmieniało jasność mimo wyłączonej funkcji.

Niestety nigdzie nie widzę, w zaawansowanych ustawieniach wyświetlania i ustawieniach grafiki na samym dole niczego takiego nie ma

Tutaj mam taką opcję, ale jak klikam to przenosi mnie do ekranu jak na zdjęciu w odpowiedzi wyżej

Widzę, że zależnie od wersji Windows 10 jasność adaptacyjna miała wiele miejsc występowania…
Spróbuj uruchomić usługi (services.msc w oknie uruchom) i wyłącz “usługa monitorowania czujników”.

Jak pisałem już na wstępie, wyłączyłem, ale niestety dalej to samo. Zaktualizowałem sterowniki do najnowszych i dalej to samo.

Ktoś może pomóc? :slight_smile: