Automatyczne skracanie nazw plików

Witam!
Mam pytanie: czy istnieje jakieś oprogramowanie dla Windowsa, które automatycznie skróci nazwy plików w wybranym folderze i podfolderach, których nazwy są dłuższe od wskazanej? Pytam, ponieważ mam taki starszy telefon Samsunga. Sprawdzić chciałem, czy odtworzy muzę przez Bluetooth. Skopiowałem trochę moich starych plików MP3, ale niektóre są niewidoczne. Ponieważ nazwa za długa. Przekracza chyba 52 znaki. Ręczne szukanie i skracanie nazw byłoby czasochłonne. Ponadto te MP3’ki mam na dysku w chmurze, moim PC i obecnym smartfonie.
Z góry dzięki.

Jakiś menadżer plików (najlepiej Total Commander) - Narzędzie wielokrotnej zamiany (CTRL-M) , Zakres - opcja Użyj (pierwszy, długość) zamiast (pierwszy ostatni) - OK i wpisujesz do którego znaku nazwa będzie obcięta. Na poniższym przykładzie nazwy plików (bez rozszerzenia) zostaną obcięte do 25 znaku.

WOW! Ale czad. Tylko szkoda, że nie uwzględnia plików w podkatalogach danego katalogu…

Może dodali przeciągnij i upuść by magicznie te wszystkie wskoczyły.

Opcjonalnie może Ant Renamer ma identyczne cięcie po 25 znaku:

Przeciąganie z Eksploratora Windows nie działa - chyba, że ja coś źle robię. Poza tym, jeśli wybiorę folder, to chyba chce zmienić nazwę folderu, a nie jego zawartości (plików).

Jednak poradziłem sobie i dzięki za pomoc. :slight_smile: Ten cały Total Commander ma możliwości chyba nieograniczone. Trzeba tylko o nich wiedzieć :slight_smile:

Dzięki :slight_smile:

Dodam jeszcze: jak z tą licencją TC? Niby płatny, ale nie jest to Time Trial. Klikasz odpowiednią cyferkę tylko i działa za free??
image

Poza wstępnym ekranem przypominającym o wersji testowej TC nie ma żadnych innych ograniczeń. To był pierwszy program shrarewarowy jaki kupiłem bo naprawdę warto. Licencja dla użytkowników domowych zezwala na nieograniczoną liczbę instalacji (w domu). Wystarczy, że w folderze z nim znajdzie się plik-klucz. Na Androida jest całkowicie za darmo.

1 polubienie

To jaki sens ma to Shareware, skoro to tylko okno z cyferkami i zero limitu funkcjonalnego?? W ogóle to nie motywuje do zakupu.

No popatrz, a jednak.

I ja również posiadam licencję.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.