Automatyczne uruchamianie programów jako administrator

Po blisko dwóch latach Win7 mi padł (zmiana płyty głównej i blue screeny przy uruchamianiu) i zainstalowałem ponownie system z DOKŁADNIE takimi samymi ustawieniami jak wcześniej ale mimo wszystko już widzę różnicę.

Pierwsza to inna nazwa folderu zamiast Program FIles (x86) to mam Pliki programów (x86) - nie podoba mi się wersja polska i chciałbym ją przywrócić do poprzedniej.

Następna i nawiązująca do tematu zmiana to mimo, iż mój użytkownik jest administratorem to programy nie uruchamiają się w tym trybie! Jest to cholernie irytujące, bo jednak wiem co robię i wolę mieć władzę nad systemem. Wcześniej wszelkie programy z automatu uruchamiały się jako administrator.

System zainstalowałem dokładnie taki sam z tym samym kluczem. Aktywacja powiodła się natychmiast. (Win7 x64 Pro MSDN)

Przecież programy na 7 nie będą się uruchamiać jako administrator, jeżeli masz włączone UAC… :lol: Wyłącz UAC i po problemie, ewentualnie ppm na skrót, właściwości i w zakładce zgodność zaznacz żeby program uruchamiał się jako administrator.

UAC oczywiście wyłączone. Zapomniałem wspomnieć o tej oczywistej oczywistości :wink: ale mimo wszystko nadal wyskakują mi komunikaty typu

uacd.jpg

To tak jak napisałem, kliknij sobie ppm na skrót programu, przejdź na właściwości i w zakładce zgodność zaznacz żeby uruchamiał się jako admin i po problemie.

Aha no świetnie. Bardzo proste rozwiązanie robić to z każdym exe’kiem na komputerze :wink:

Ale już znalazłem rozwiązanie, które mnie interesowało. Podaje sposób na przyszłość jakby ktoś szukał.

Nie tłumacze, bo chyba jest banalne :wink:

A co do Program Files (x86) to by przywrócić oryginalną nazwę wystarczy znaleźć w folderze plik desktop.ini (ukryty) i usunąć w nim linijkę zaczynającą się od LocalizedResourceName