Automatyczne uruchamianie programu po jego zamknięciu

Potrzebuję programu dzięki któremu będę mógł ustawić które aplikacje mają się włączać same gdy zostaną zamknięte. Chodzi o to, że chcę by jakiś program działał cały czas ale czasami ten program się zamyka na co nie mogę nic poradzić więc chcę by sam po zamknięciu uruchamiał się ponownie.

Kiedyś (2 lata temu około) korzystałem z takiego programu ale nie pamiętam jego nazwy ani nigdzie w sieci nie mogę znaleźć żadnego rozwiązania mojego problemu ani tego programu ale wiem, że istnieje.

możesz się modlić i napisać na forum programistycznym prośbę by ci zrobili taki program, może jakimś cudem jakiś porządny gość napisze ci ten program, co zajmie mu 5 minut. Krótko mówiąc program np. sprawdza co sekundę, czy jest uruchomiony proces/uchwyt programu (handle) itd i jeśli nie może znaleźć np. “notepad” to uruchamia ten program (tylko ścieżkę sam podasz w polu raz). Obie rzeczy to zaledwie kilka linijek kodu dla programisty, bo w niektórych językach programowania są gotowe funkcje do tego i np. uruchomienie programu z danej ścieżki to jedna linijka kodu, a sprawdzenie, czy uchwyt o danej nazwie udało się pobrać to też jedna linijka kodu (choć można na kilka linijek kodu). Mowa tu o językach, które mają tzw. buildery np. delphi, c++, może java też (netbeans) i jeszcze jakieś inne języki, tam są komponenty gotowe, gdzie na starcie okno programu jest gotowe, a pole na tekst (np. do wpisania ścieżki do programu, który ma odpalić) to kwestia przeciągnięcia tego komponentu na formę.

A i uchywty/nazwy okien programów sprawdzisz np. programem WinInfo (choć programista w kodzie nie musi tej nazwy podawać, sam możesz ją wpisać, on tylko wstawi pole na tekst). Także poproś ludzi na forach, napisz, że bardzo ci zależy i ktoś te 3-6 minut poświęci na ten program i gotowe. (zakładam, że chcesz jeden program odpalać, który się zamyka, a np. nazwa okna się nie zmienia, bo np. w firefoxie jak wchodzisz na strony, to nazwa okna jest zmienna, bo ma tytuł strony, choć proces stały jest, firefox.exe, ale na to jest kilka linijek kodu już, bo w przypadku procesów chyba trzeba pobrać wszystkie procesy w pętli i sprawdzić, czy któryś proces ma taką nazwę [może to 6 linijek kodu?], także łatwiej jest nazwę okna znać).

Wejdź na 4programmers.net i tam poproś, napisz, że za free i ma być mega prosty program, ma mieć dwa pola Edit (Edit1 na nazwę okna np. “notepad”, a Edit2 do ścieżki programu, który chcesz odpalić), do tego jeden Timer ustawiony np. na 1 sekundę (1000 ms) i tyle. A w kodzie funkcja ShellExecute (jeśli to program pisany w delphi), do odpalenia programu + w timerze warunek “if” sprawdzający handle (uchwyt okna o danej nazwie np. “notepad”), jeśli uchwytu nie ma, to odpala program, a jest uchwyt jest (czyli program jest włączony), to nie odpala go). Tylko lepiej niech sprawdza to co 10 sekund, bo nie wiem w jakim czasie program ci odpali.

miałem kiedyś taki

caly czas 70% uzycia procesora na Dual core sredniej klasy :x

chodz działał

WatchDOG .

Wiem już co to za program. Nazywa się Application Monitor. Można w nim ustawiać warunki dla programu co jest dla mnie bardzo ważne, a więc to co wpisuje się w rubryce Element docelowy we właściwościach skrótu do danej aplikacji. :slight_smile: