Automatyczne uruchomie aplikacji

Witam serdecznie,

Mam serwer oparty na Linuxie i na nim aplikację serwerową (opartą o MONO - napisana w C#).

Ta aplikacja musi pracować 24h na dobę (tzn. zawsze kiedy uruchomiony jest serwer).

Mam w związku z tym takie pytanie, czy wiecie może czy da się zrobić coś takiego ażeby system (Debian) przy uruchamianiu/restarcie automatycznie startował ten mój program (normalnie wywołuję go poprzez:

Czy wiecie może co zrobić żeby system sprawdzał co jakiś czas czy ten program jest uruchomiony - i jeśli nie, to żeby go automatycznie uruchamiał?

Łukasz

Chyba nie dopisałeś. Możesz, np. stworzyć skrypt startowy, który będzie uruchamiał tą aplikację podczas startu systemu.

Tutaj do głowy mi przychodzi tylko napisanie odpowiedniego skryptu sprawdzającego działanie aplikacji i dodanie go do Crona, który by uruchamiał skrypt, np. co godzinę. Poczytaj na necie na temat Crona.

Pozdrawiam!

northwest ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.