Automatyczne uruchomie aplikacji

(northwest) #1

Witam serdecznie,

Mam serwer oparty na Linuxie i na nim aplikację serwerową (opartą o MONO - napisana w C#).

Ta aplikacja musi pracować 24h na dobę (tzn. zawsze kiedy uruchomiony jest serwer).

Mam w związku z tym takie pytanie, czy wiecie może czy da się zrobić coś takiego ażeby system (Debian) przy uruchamianiu/restarcie automatycznie startował ten mój program (normalnie wywołuję go poprzez:

Czy wiecie może co zrobić żeby system sprawdzał co jakiś czas czy ten program jest uruchomiony - i jeśli nie, to żeby go automatycznie uruchamiał?

Łukasz

(roobal) #2

Chyba nie dopisałeś. Możesz, np. stworzyć skrypt startowy, który będzie uruchamiał tą aplikację podczas startu systemu.

Tutaj do głowy mi przychodzi tylko napisanie odpowiedniego skryptu sprawdzającego działanie aplikacji i dodanie go do Crona, który by uruchamiał skrypt, np. co godzinę. Poczytaj na necie na temat Crona.

Pozdrawiam!

(Kaka') #3

northwest ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.