Automatyczne ustawianie wysokiego priorytetu w grze

Witam. Z góry przepraszam jeśli post umieściłem w złym dziale. Od dwóch dni GTA V ma problem z niedoczytującymi się teksturami. Błąd znika, kiedy ustawiam w menedżerze zadań wysoki priorytet dla gry. Jednakże ciągłe zmienianie tej wartości wraz z każdym uruchomieniem jest uciążliwe, stąd mam pytanie - czy istnieje jakaś opcja aby priorytet był ustawiany automatycznie?

wmic process where name="nazwa procesu" call setpriority "level"

256	Realtime
128	High
32768	Above normal
32	Normal
16384	Below normal
64	Low

Przykład wmic process where name="notepad.exe" call setpriority 32768

Zapisz sobie to, albo do pliku BAT lub zmodyfikuj skrót.

Inny sposób to poprzez aplikację np. System Explorer lub Process Hacker - masz tam w nich opcję pernament lub zapisz dla danego procesu.

Jest też trzeci sposób:
start "" /High "C:\Windows\System32\notepad.exe"
Też można użyć jako skrót.

Przy metodzie numer jeden priorytet nie zmienia się. Nie wiem czy popełniłem błąd, ale wpisałem tak:
wmic process where name="GTA5.exe" call setpriority 128

Metoda numer dwa działa, ale średnie rozwiązanie ponieważ lepiej byłoby, gdyby udało się uporać z tym bez zewnętrznych programów które w dodatku albo muszę uruchomić (więc wychodzi na to samo), albo muszą uruchamiać się wraz z systemem.

Podczas uruchamiania gry trzecią metodą występuje error:

Chyba nawet wiem dlaczego. GTA ma swój osobny launcher podczas uruchamiania gry i jest to proces GTAVLauncher.exe, a sama gra po załadowaniu jest GTA5.exe. Więc o ile się nie mylę próbując włączyć plik .bat z metody nr. 3 występuje błąd z powodu niemożliwości uruchomienia tytułu bez launchera. Gdybym w .bat wpisał proces launchera pewnie tylko launcher miałby wysoki priorytet, a gra już normalny. W pliku wygląda to tak:
start "" /High "E:\Programy i gry\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\GTA5.exe"

Pierwsza metoda działa na już uruchomionym procesie.
Wywołaj może najpierw launcher przez plik bat normalnie, a potem drugi plik bat z pierwszą metodą ale dopisz przed nią timeout 6
Powinno zaczekać do uruchomienia się właściwego procesu i zwiększyć jego priorytet.

Nie zrozumiałeś mnie. Chcę, aby proces zmieniał priorytet AUTOMATYCZNIE. Co mi po twoich radach skoro wychodzi na to samo - jak nie przez menedżer zadań, to przez plik. Tak czy inaczej muszę włączyć ten głupi plik, a chodzi mi o to, żeby wszystko robiło się samo.

To właśnie Ci napisałem:

1 plik bat:
start NAZWA_LAUNCHERA
//ścieżka do pliku bat nr 2

2 plik bat:
timeout 6
wmic process where name=“GTA5.exe” call setpriority 128

W skrócie plik pierwszy uruchamia Launcher, który i tak uruchamiasz i gdy launcher odpali grę właściwą uruchamia 2 plik bat, który odczekuje 6 sekund, aż proces w pełni wystartuje po czym zmienia jego priorytet na wysoki.
Prościej się nie da, a przynajmniej na oryginalnej grze. Na piracie to bezpośrednio z pominięciem launchera się uruchamia i wsio.

W pełni automatycznie to tylko z którąś z tych aplikacji i tyle. Z resztą w tle może parę MB wezmą, co nie robi różnicy dla rozgrywki, ani wydajności samej gry.

Byłem zmuszony zmienić timeout z 6 na 55, bo dopiero po tym czasie proces zdążył się uruchomić. Launcher i gra się odpalają, ale priorytet nadal pozostaje bez zmian.