Automatyczne usuwanie kont z systemu

Część

 

Jak zrobić aby system automatycznie usuwał konta nieaktywnych użytkowników po czasie np. 30 dni od ostatniego logowania. Kombinowałem w gpedit.msc oraz w secpol.msc ale nie widziałem tam tego typu funkcji. W lusrmgr.msc też nie widziałem. Z góry dzięki za odpowieź.

 

Pozdrawiam

Osobiście odradzałbym używanie takiej “automatyki”, ale … jeśli już musisz - trzeba napisać sobie plik wsadowy i dodać go do harmonogramu. Aby usunąć konto użytkownika, polecenie powinno wyglądać mniej więcej tak:

O wiele bezpieczniej, jest dezaktywować konto przy pomocy polecenia wyglądającego tak:

Po określonej dacie -  konto będzie nieaktywne, i aby móc się do niego dostać, trzeba będzie odwołać polecenie podając w miejscu daty never.

Pewnie można by też rozszerzyć plik wsadowy o zliczanie daty ostatniego logowania, ale … nie chce mi się zgłębiać tego tematu :wink:

Dzięki za odpowiedź, polecenia te znam ale nie wiem jak zrobić żeby użytkownik po tym jak nie będzie się logował na konto np. przez 40 dni został usunięty. Te polecenia tego nie rozwiązują bo jedno tylko usuwa użytkownika, a drugie jakie podałeś tyczy się tylko i wyłącznie czasu jakie konto ma ważność.

 

Pozdrawiam