Automatyczne włączaie i konfiguracja Windowsa na VB

Witam,

Zainstalowałem sobie VirtualBoxa, na nim Windowsa XP, dodałem wspólny dysk, wszsytko ładnie. Jednak pomyślalem sobie, że może być duzo wygodniej, mianowicie:

Można w jakiś sposób uruchomić automatyczne włączanie na innym pulpicie Widnowsa po starcie systemu?(mam w pulpity, w razie potrzeby jednym kliknieciem zawsze mógłbym przejść na Windowsa.

Druga sprawa wyglada tak, że wspólny katalog mam w /usr/local/shate/XP - szło by jakiś skrót do niego dać na pulpicie, lub w panelu? Chodzi o to, jaka komenda uruchomi ten folder?

Ostatnia sprawa tyczy się sterowników. Jeśli na Ubuntu mam sterowniki(np. ATI Claystat Control Center), na Windowsie też one będą w pełni sprawne? Zamierzam tam zainstalować jakieś gierki.

Np. skróty na myszce niestety nie działają, a szkoda.

Komputer mam dosyć mocny, więc taki XP nie powinien go obciążyć.

Jeszcze jedno, można jakoś/opłaca się ustawić np. jeden rdzeń procesora na potrzeby Windowsa XP? Czy może takie coś robi się automatycznie?

Pozdrawiam

A z tym to już raczej sprawa windows a nie linuksa. A co do automatycznego startu to tu masz viewtopic.php?f=14&t=361753, tylko z ustawaniem pulpitu może być problem, używasz compiza?

Poprzez Guest Additions może coś tam ruszyć ale na dużą wydajność nie licz.

W najnowszym Vbox jest taka możliwość:

screenshot5h.th.png

U mnie jest to szare (zablokowane ale to wina tego że mam procesor bez VT-x).

Rozumiem ze masz pingwina? ja nie to się w 49% wydurnię:)

Ad. pierwsza sprawa

Hmmm - raczej to zależy od środowiska graficznego. W XFCE 4.3+ i KDE 4.0+ wiem ze można dodać automatycznie uruchamiane aplikacje, w GNOME nie mogę się tego doszukać. Można tak spróbować i pokombinować z poleceniem VirtualBox i przełączkami.

Ad. druga sprawa

Skrót na Linuksowym pulpicie? przeciągnij katalog PPMyszy i kliknij dowiąż lub utwórz link symboliczny.

Ad. trzecia sprawa

Windows na VB ma swoje sterowniki i raczej nie korzysta z linuksowych. Możesz co najwyżej włączyć akcelerację 3D, ale działa to tragicznie (przynajmniej u mnie). Jak chcesz pograć w gry na Winde to zainstaluj WINE lub kup Cedege.

Ad. jeszcze jedno

Można ustawić ilość rdzeni. Czy się opłaca? nie wiem - win XP obsłuży i tak maximum 2 ale nie wiadomo w jak dobrym stopniu.

[EDIT]

Równoczesna edycja z @dragonn

Z tym skrótem rzecz jasna poradziłem sobie :wink:

Mam Ubuntu 9.10, czyli Gnome. Tak, uzywam Compiza. Jednak chyba sobie odpuszczę tego VBoxa, ponieważ naprawdę bardzo zamula - nie mam system, a np klikniecie w klawiaturę, poruszenie myszą.

Jednak będę musiał zainstalować na zupełnie osobnej partycji Windowsa, do kilku programów lub gierek :roll:

Pozdrawiam i dzięki za chęci :slight_smile:

MeonXT ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.