Automatyczne włączanie prezentacji pps

Po kliknięciu na ikonę pps otwiera się program open office impress, a chciałbym aby uruchamiała się automatycznie prezentacja. Czy jest jakiś sposób, jeżeli jest, to jaki?

zapisz jako odp

czy chcesz aby prezentacja uruchomiła się w PowerPoint czy Impress ?

obojętnie w czym byle bezpośrednio niejako od razu automatycznie uruchomiła się prezentacja a nie tylko otworzyła w programie.

Zapis jako odp niczego nie zmienia.

sprawdź ustawienia skojarzenia plików (panel sterowania, opcje folderów). U mnie jest pps skojarzony z PowerPoint

nie chodzi o skojarzenie pliku z programem tym czy innym. Mam open office więc skojarzone prezentacje mam pod impress.

Chcę aby dana prezentacja uruchomiła się automatycznie a nie otwierała w programie i dopiero z niego jakby w drugim ruchu po wciśnięciu F5

Proszę spróbować prawy przycisk myszy.

Pozdrawiam.

prawy przycisk myszy otwiera menu kontekstowe a tam jest komenda pokaż … faktycznie działa ,Dzięki choć nie do końca mnie to satysfakcjonuje.

Kiedyś pamietam to działało choć pod Office PP klikam w plik -uruchamia się prezentacja nie power point i to bez prawego przycisku myszy i menu kontekstowego

Sorry poprawka - komenda pokaż jest pod prawym klawiszem myszy ale w Win 7- to mam w laptopie na PC mam XP i tam w menu kontekstowym komendy pokaż -nie ma

Jest- otwórz , jest- otwórz za pomocą , ale pokaż niestety nie.

Możesz wejść w opcje folderów, i w typach plików ustawić akcje domyślną na pokarz i wtedy po kliknięciu powinna otwierać się prezentacja.

automatyczny start jako pokaz slajdów zapewni rozszerzenie do pakietu Open Office z tej strony:

http://extensions.services.openoffice.o … omment-768

sprawdziłem i działa :smiley:

Faktycznie -działa. wielkie dzięki :smiley: pod xp

Natomiast pod “7” nietety nie .Ani wtyczka nie działa ani opcji z kojarzeniem plików nie mogę znaleźć.

Hmm… A czy openOffice nie oferuje jakiegoś programu typu Viewer? Nie za bardzo się znam na tym pakiecie, ale powinno chyba coś tam takiego być.