Automatyczne włączanie routera w telefonie przy starcie laptopa

Czy są jakieś sposoby na automatyczne włączenie routera w telefonie(udostępnianie internetu) w momencie kiedy uruchamiam laptopa? W telefonie, w moim przypadku Samsung, jest aplikacja do tworzenia różnych automatyzacji więc są różne sposoby. Widzę jest możliwość, że gdy telefon połączy się poprzez Bluetooth z laptopem włącz udostępnianie internetu. Problem w tym, że telefon ma problem z nawiązaniem połączenia Bluetooth z laptopem.

Być może udałoby się to zrealizować w taki sposób:

  • po włączeniu laptopa automatycznie włącza się hotspot mobilny na laptopie
  • na telefonie: jeżeli połączony z siecią wifi(udostępniona z laptopa) to włącz hotspot mobilny na telefonie
  • jeżeli hotspot na telefonie wyłączony(a wyłączy się automatycznie po kilku minutach od rozłączenia się z laptopem po wyłączeniu laptopa) to włącz wifi

Problem tylko w tym, że jeśli laptop nie ma żadnego połączenia z internetem nie można włączyć mobilnego hotspotu na laptopie. Wiecie może czy jest jakaś opcja to ominąć?

Poczytaj o IFTTT.

Przeczytaj swój post jeszcze raz, bo gdzieś się chyba pomyliłeś z tłumaczeniem.
Poza tym:

Z tego co mi wiadomo telefon nie może jednocześnie odbierać internetu z WIFI i go udostępniać. Telefon może udostępniać tylko internet mobilny.

Stworzenie sieci wifi przez laptop i konkretnie moment połączenia się telefonu do tej sieci po włączeniu laptopa ma być jedynie wyzwalaczem dla włączenia mobilnego hotspota na telefonie, który udostępni internet na laptopa. Po włączeniu się hotspota na telefonie telefon rozłączy się z siecią wifi laptopa.

Sęk właśnie w tym nietypowym zastosowaniu hotspota laptopa. Całość działa tak jak chcę ale musi być jeszcze jakaś inna sieć wifi z którą będzie połączony laptop w momencie włączenia aby mógł stworzyć hotspot. Docelowo na laptopie będę korzystał jedynie z internetu udostępnianego z telefonu.