Automatyczne wrzucanie zdjęcia z jednego katalogu do drugieg


(Samsel) #1

Witam

W katalogu (np. foty1) na serwerze ftp mam kilka zdjęć (np. 3 zdjęcia).

Na tym samym serwerze ftp mam drugi katalog (np. foty2)

I potrzebne mi jest aby z pierwszego katalogu losowo co jakiś okres czasu zostało wrzucone zdjęcie do drugiego katalogu (losowo lub nie, to jest akurat nie ważne). Operacja mogła by się odbywać co (np. 1h), zdjęcie w katalogu 2 powinno zawsze przybierać jedną nazwę (np. fota).

Czy jest to w ogóle możliwe jak jest to jak się do tego zabrać ?

Pozdrawiam


(Monczkin) #2

tutaj prędzej pomoże skrypt (na stronie www) wczytujący zdjęcia z folderów - sądze, że taka operacja jak opisałeś jest mało możliwa :slight_smile:


(Misterdam) #3

Napisz po co chcesz przerzucać te pliki z katologu to katalogu to moze łatwiej bedzie nam Ciebie zrozumieć.

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale jeżeli chcesz aby co jakiś czas zmieniał się losowo obrazek na stronie to kopiowanie go do innego katalogu jest tutaj zbędne, tak jak pisze Monczkin


(Samsel) #4

Ponieważ na niektórych forach istnieje możliwość dodania obrazka do profilu użytkownika przez podanie linku do serwera ftp na którym znajduje się ten obrazek. No i fajnie byłoby aby się zmieniał.


(Airborn) #5

zrob sobie animowanego gifa, i nastaw bardzo duzy czas pomiedzy kolejnymi klatkami :wink: bo w sposob jaki bys chcial to zrobic to sie nieda


(Misterdam) #6

Wtedy za każdym razem przy wejściu na stronę będzie ten sam obrazek :stuck_out_tongue:

Możesz spróbować skryptu zmieniajacego losowo obrazki takiego jak ten na przykład http://www.kurshtml.boo.pl/skrypty/losowy.html ale wątpię żeby to się udało, ewentualnie w podpisie, avatar raczej odpada. No i wszystko zależy w czym zrobione są te fora o których piszesz.


(Samsel) #7

Już się pytałem o losowo generowany obrazek.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=52958

No i za pomocą tego sposobu się nie da. :?