Automatyczne wyłączanie komputera po zakończonym pobieraniu

Od dawna szukam czegoś takiego na moje Ubuntu. Czytałem o tym sporo, szukałem i nic. Dowiedziałem się tylko, że jest ponoć taka możliwość w KGet, ale po zainstalowaniu nic takiego nie znalazłem. Może w innej wersji? Wiem jak wyłączyć o określonej godzinie, ale to mnie nie satysfakcjonuje. Znalazłem w Kget funkcję uruchomienia komendy np. po zakończonym pobieraniu, ale aby wyłączyć komendą, trzeba być zalogowanym jako root, więc tutaj pojawia się ściana…

Pewnym rozwiązaniem jest pozwolenie na wykonanie shutdown bez podawania hasła: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=33220

Próbowałem coś z tego wykombinować. Przy wypowiedzi “LordHunter317” napisał, że mam edytować plik sudoers tak, żeby uruchomić /sbin/shutdown bez hasła? Nie da się edytować tego pliku. Chyba, że źle zrozumiałem.

A robiłeś to jako root?

Edytuj przez “sudo visudo”.

Lepiej do tego celu użyć sudo -s lub sudo su.

Pozdrawiam!

Udało mi się go zapisac przez

sudo su

visudo -f /etc/sudoers

W KGet ustawiłem, aby po pobraniu pliku uruchomiło komendę

/sbin/shutdown -h now

Teoretycznie powinien wyłączyć się komputer, tak? Jakoś nie przynosi to żadnego efektu. Nic się nie dzieje.

Bo ta komenda musi być wykonana z sudo:

sudo /sbin/shutdown -h now

albo użyj do tego wget:

wget adres.pliku.do.sciagniecia && sudo /sbin/shutdown -h now

Pozdrawiam!

Z Kget’em nic nie wychodzi… ;/ Ale za to Wget śmiga. Przed

wget adres.pliku.do.sciagniecia && sudo /sbin/shutdown -h now

dałem “sudo su” i działa. Jak przyjdzie co do czego to narzędzia konsolowe zawsze śmigają, a z graficznymi różnie bywa. Trochę szkoda, że nie mogę tego zrobić “wyklikując”, bo tutaj byłoby wygodniej. Tak muszę kopiować adres, ale da się przeżyć. Lepsze to niż nic. Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam :wink:

A może usatysfakcjonuje Cię wtyczka do ff Auto Shutdown - InBasic