Automatyczne wyłączanie systemu XP

Czy ktoś wie jak można ustawić automatyczne wyłączenie XP-eka podczas pracy jakiegos programu np. Winampa (np. chciałbym wyłączyć system po 40 minutach). Może jest potrzebny jakiś program (jaki?).

Za odpowieć bedę :smiley:

Gorrąco polecam program : Shut down-O-Matic

Program dostępny w Vortalu,zawiera wiele opcji wyłączania systemu.

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=41&id=191&t=41

Czasowy Wyłącznik Komputera

http://62.233.189.78/~elektromuzyka/str … y/cwk.html

.:OT:. Lubimy zasypiać przy muzyce co? :smiley:

Rownierz polecam program o którym napisał phylby, sam nawet go używam jak ściągam jakąś gierke (legalnie), ustawiam wtedy czasownik 15 minut po zakończeniu pobierania (tak żeby było pewnie), wychodze do kumpla, a prąd się nie traci :slight_smile:

Sam uzywam , jest ok!!

Nie nie jest potrzebny żadne programy, z menu START wybierz polecenie URUCHOM i wpisz “shutdown /?” i poczytaj sobie - wystarczy sobie tylko zrobić odpowiedni do potrzeb skrót (y).

Nie jest to praktyczne ponieważ czas trzeba podać w sekundach. (tak przynamniej słyszałem).

Jest to lekki kompromis… Chodzi o to żeby czasowo wyłączyć komputer nie trzeba żadnego oprogramowania, ale polecenie systemowe jest trochę skomplikowane i trzeba poświęcić trochę czasu na przygotowanie sobie kilku skrótów-gotowców. Plusem jest natomiast to iż polecenie zamknie nam system na 100%, są zewnętrzne programy (nie mówię że wszystkie) które nie radzą sobie np. z nieodpowiadającą aplikacją itp.

Tak, czas do zadanej operacji (wyłączenie, wylogowanie, hibernacja itp.) trzeba podać w sekundach.