Automatyczne wyłączenie wszelkich ochron antywirusowych


(Psychodelic) #1

Witam serdecznie , pięknie robaczki Moje :smiley:

Mam problem który postaram się szybko i zrozumiale opisać.

No więc , posiadam oczywiście win 7 gdzie standardowym jego programem do zwalczania szpiegowskiego oprogramowania jest Windows Defender.

ale po komunikacie ze strony windowsa że potrzebuję oprogramowania do zwalczania wirusów , postanowiłem wejść na oficjalna stronę microsoftu i wybrać jeden z kilku darmowych programów antywirusowych , więc wybrałem "Microsoft Security Essentials" (na innym komputerze miałem to oprogramowanie również z win 7 działało wszystko ok) od pewnego czasu otrzymuję komunikat że wszelkie oprogramowania antyszpiegowskie zostały wyłączone. Dam screena dla jasności ..

beztytuuwiok.png

Mam wrażenie że programy się w jakiś tam sposób gryzą, po uruchomieniu komputera dysk ciężko pracuje , nie było tego przed zainstalowaniem "Microsoft Security Essentials", a może da się może usunąć w jakiś sposób Windows Defender , dziękuje z góry za odpowiedzi do tego tematu , wiem że możecie mnie prosić o logi lecz ja nie potrafię ich stworzyć. Pozdrawiam załogę ! :smiley:


(rgabrysiak) #2

Microsoft Security Essential po instalacji "zastępuje" Windows Defender i automatycznie go wyłącza więc nie sądzę aby oba programy się ze sobą gryzły.

Przeskanuj system programem Malwarebytes (przy instalacji odznacz okres testowy.) Być może masz jakieś niespodzianki w systemie.

Jeżeli program coś wykryje umieść log na forum oraz dodatkowo wstaw logi OTL: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741 i poczekaj aż ktoś je przeanalizuje.


(Psychodelic) #3

który temat z podanego linku mam wykonać ?

Tu mam Loga z programu Malware http://wklej.org/id/1064774/


(system) #4

OTL - Raport obowiązkowy. Pierwszy temat od góry.


(Psychodelic) #5

http://www.wklej.org/id/1065811/ -Extras

http://www.wklej.org/id/1065814/ - OTL

mam logi :stuck_out_tongue: przepraszam jeżeli wkleiłem je możliwe że w niestosowny sposób,czuję że nie jedna osoba która je zobaczy nieźle się przestraszy :wink:


(Atis) #6

Nie widać infekcji.

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Uruchom OTL i kliknij Sprzątanie.

Uruchom SecurityCheck i aktualizuj programy oznaczone jako Out of date


(system) #7

Ponadto, gdyby powyższe nie pomogło, to odśwież system tym: http://www.majorgeeks.com/files/details/refreshpc.html Zezwól na wykonanie punktu przywracania systemu, a potem "Refresh My Windows...".


(Psychodelic) #8

dziękuję za szybkie odpowiedzi i za wszelkie rady :wink: pozdrawiam serdecznie .