Automatyczne wylogowanie z systemu co minutę

Witam wszystkich !

Jestem posiadaczem laptopa Lenovo y560 (i5/4gb ram/ ati 5730/ 500gb dysk/ windows 7 home preminum).

Od pewnego czasu z laptopem dzieje się coś dziwnego a mianowicie kiedy nie ruszam myszką ( np. czytam jakiegoś .pdf-a ) to po około minucie lapek sam z siebie się wylogowuję i trzeba od nowa wpisać hasło itp itd. potrafi to doprowadzić do szału.

W sofcie od Lenovo wszystko jest ustawione tak żeby minęło minimum 20 minut żeby cokolwiek się stało, tak samo wszystko jest ustawione w panelu sterowania w opcjach zasilania, a laptop dalej swoje.

Ciekawym jest że podczas oglądania filmów z odtwarzacza lub z YT się tak nie dzieję. ( wyjątkiem jest odtwarzacz YT w hmtl5 to wtedy mimo odtwarzania laptop się wylogowuje) Czy to może być sprawka jakiegos wirusa ?

Możliwe że sprawa rozbija się o wygaszacz ekranu…

Prawym na pulpit-> personalizuj-> wygaszacz ekranu-> zobacz na ile ustawiony jest czas i czy przypadkiem nie jest zaznaczona opcja “po wznowieniu wyświetl ekran logowania”…

a jednak nie tam…

Spróbuj wyłączyć ten soft całkowicie, być może miesza niepotrzebnie, system ma odpowiednie narzędzia do zarządzania energią, dublowanie funkcjonalności nie jest najlepszym pomysłem, wywal ten soft Lenovo z auto-start, w panelu zarządzania energią Windows 7 ustaw plan zrównoważony, ustaw “swoje czasy” dla uśpienia itd, zrestartuj system i obserwuj…