Automatyczne wylogowanie

Jak spowodować, żeby po zamknięciu przeglądarki automatycznie mnie wylogowało z Dobrych Programów?  

Na razie jest tak, że jak się zaloguję, to na stałe. Po każdym wejściu na dobreprogramy.pl jestem już zalogowany do czasu aż się nie sam nie wyloguję. Nie zaznaczam opcji “w przyszłości zaloguj mnie automatycznie”. 

Jest to dla mnie uciążliwe, bo często loguję się na portalu z obcych komputerów i bywa, że zapomnę się wylogować, wówczas ich użytkownicy mają pełen dostęp do mojego konta. 

Używam gł

Ucięło ci post i nie wiem z jakiej przeglądarki korzystasz. Poszukaj w opcjach czyszczenia ciasteczek przy zamykaniu przeglądarki.

Dzięki za odopwiedź.

Rzeczywiście, ucięło mi post. Używam głównie Chrome, sprawdzałem też na IE11 i na Safari (na PC), bo miałem pod ręką. Wszędzie tak samo - po zamknięciu przeglądarki, bez wylogowania jestem już “na wieki” zalogowany. Totalna LIPA!  Zdaje się że FF ma ten sam problem, przy okazji zweryfikuję.

Za sugestię z ciasteczkami dziękuję, choć nie skorzystam. Jak pisałem - problem jest na obcych komputerach, kto będzie się bawił logując u kogoś w jakieś JEGO ciasteczka, ustawienia itp. Pomijając fakt, że czasem mogą to być akurat opcje niedostępne, bo akurat taka polityka bezpieczeństwa. Na moim komputerze to mi nie przeszkadza, wręcz jest pożądane.

 

Mam taki postulat, skoro :“się nie da” :wink:))

W okienku logowania zlikwidować ten śmieszny kwadracik “W przyszłości zaloguj mnie automatycznie”, bo to jest lipa, która NIE DZIAŁA. 

W zamian zostawić info, żeby pamiętać o wylogowaniu. 

 

BTW Mam kilka kont bankowych, na żadnym nigdy nie zapamiętało mi hasła, mimo że przeglądarki oferują taką usługę.

Czyli można? MOŻNA!

Sprawdziłem - na Konquerorze po ponownym odpaleniu przeglądarki nie zapamiętuje logowania, na FF niestety już tak. Faktycznie, coś jest skopane.

Najprostszy sposób to odpalenie Lisa w trybie prywatnym, żadne dane nie zostaną zapisane, w ustawieniach jest opcja:

 

post-121324-0-77267700-1441176793_thumb.

 

Każda współczesna przeglądarka posiada ten tryb, poza tym w przypadku lisa istnieje dodatek: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/private-tab/ można w nim ustawić flagę “prywatna” dla wybranej zakładki  i ta będzie zawsze otwierana w karcie prywatnej.

Tylko że to jest obejście problemu, nie jego rozwiązanie.

Widziałem dzisiaj na forum administratora Tomicka. Może zajrzał tutaj, przeczytał o problemie i postara się go naprawić.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, ale…

Jeszcze raz. 

Problem polega na tym, że opcja, która POWINNA działać i która MOŻE działać - NIE DZIAŁA. Lekarstwa w postaci “zmień przegladarkę” albo “odpal FF w trybie prywatnym” - to są półśrodki. Dzięki za te sugestie, ale to nie rozwiązuje ogólnego problemu. Na swoim kompie mogę odpalać sto różnych przeglądarek i bawić się w taki czy inne ustawienia. Na cudzym kompie muszę używać tego, co jest. Owszem, tryb prywatny to cenna sugestia. Ale muszę o tym PAMIĘTAĆ. Z mojego punktu widzenia nic się nie zmienia, teraz muszę pamiętać, żeby się wylogować :slight_smile:

 

W zasadzie pisałem ten post w nadziei, ze istnieje jakaś opcja w ustawieniach konta, której nie zauważyłem. A także w nadziei, że być może zobaczą to autorzy portalu i coś z tym zrobią. 

W sumie drobiazg.

 

Ja z kolei uważam to za bardzo przydatną funkcję, dzięki niemu nie muszę się ciągle logować, co zaczyna być już plagą wielu stron. Albo nie zapamiętuje hasła, albo wylogowuje po np. 10 minutach, albo jedno i drugie, byle uprzykrzyć życie użytkownikom.

Logowanie na stronie dobrychprogramów natomiast działa tak, jak powinno, skoro się zalogowałem, to znaczy że chcę BYĆ zalogowany. Niech przeglądarka, albo strona nie myśli za mnie, że może nie chcę.

 

 

Można też przepisywać captcha, być co kilka minut wylogowywanym, można zmuszać do ręcznego wpisywania loginu i hasła, tyle że to wszystko skutecznie uprzykrza życie. Nie powinniśmy równać w dół, bo jacyś ludzie nie potrafią się wylogować z baku w publicznym miejscu, więc wszystkich zawsze wylogowujmy z każdego miejsca w Internecie. 

 

 

No generalnie powinno się myśleć co się robi i pamiętać czy się zalogowało i jeśli się chce wylogować, to… się wylogować.

 

Dla mnie funkcja automatycznego wylogowywania jest szkodliwa i jeśli o mnie chodzi, to wolę, aby zostało tak, jak jest.

Chyba się totalnie nie rozumiemy. Ja piszę o niedziałającej opcji automatycznego wylogowania. OPCJI. Opcja, to coś takiego, że mogę ale nie muszę. A skoro taka opcja jest (nie mów, że nie zauważyłeś), to powinna działać. 

 

Pozdrawiam

GK